شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 08:52 منتشر شده در مورخ: 1396/11/16 شناسه خبر: 1295515
نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی:
۱۰ میلیارد تومان به ردیف بودجه راه سرخس برای سال ۹۷ افزوده شد/ تعهدات شرکت نفت برای راه سرخس با تأخیر مواجه است
نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه 10 میلیارد تومان به ردیف بودجه راه سرخس برای سال 97 افزوده شده است، گفت: متأسفانه اجرای تعهدات شرکت نفت برای راه مشهد- سرخس با تأخیر مواجه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با نسیم سرخس، با اشاره به آخرین وضعیت جاده سرخس و اعتبارات آن، اظهار کرد: متأسفانه وضعیت اعتبارات و درآمدهای دولتی به‌شدت کاهش یافته و در پی آن تخصیص‌های عمرانی هم فوق‌العاده پایین آمده و سهم آن از اعتبارات دولتی اندک است.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه با تمام این فرازوفرودها راه سرخس را به پیش بردیم، خاطرنشان کرد: برای سال آینده یک اعتباری در اختیار نمایندگان استان گذاشته شد که به تنهایی توانستیم ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به ردیف بودجه راه سرخس اضافه کنیم.

 

وی تصریح کرد: ردیف بودجه راه سرخس برای سال آینده هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که با پیگیری‌ها صورت گرفته ۱۰ میلیارد تومان به این ردیف بودجه افزوده شد.

 

قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: با وجود دستور وزیر نفت به شرکت نفت و گاز متأسفانه به علت عدم تحقق درآمدهای شرکت، اجرای تعهدات این شرکت هم برای راه سرخس- مشهد با تأخیر مواجه شده است.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این تأخیرها موجب نشده است که پروژه راه سرخس متوقف شود، بیان کرد: قطعه پنج جاده سرخس آماده تحویل و افتتاح رسمی است؛ قطعه (۴- ب) هم پیشرفت خیلی خوبی در چند ماه گذشته داشته و بیش از ۱۵ کیلومتر آن آسفالت شده است.

 

وی ادامه داد: قطعه (۴- الف) خط ابتدایی آن توسط شرکت جهاد نصر قرار بوده تحویل داده شود که مراحل نهایی‌اش را طی می‌کند، همچنین قطعه اصلی راه مشهد- سرخس در قطعه (۴- الف) نیز توسط شرکت توس عامل در حال انجام است و مجوزهای انفجارات آن توسط حوزه امنیتی استان صادر شده و امیدواریم تخصیص‌های لازم را برای این خط هم بتوانیم بگیریم.

 

قاضی‌زاده هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع برای راه سرخس در سال آینده ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1295515
ارسال نظر
نظرات