شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1396/11/19 شناسه خبر: 1298555
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نیروی هوایی با پیوستن به امام دنیای شرق و غرب را در حیرت قرار داد
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در سال 1357 نیروی هوایی با ریسک کردن در مقابل فرعون زمان ایستادند و به امام راحل پیوستند و دنیای شرق و غرب را که با هم وحدت داشتند را در بهت و حیرت قرار دادند و از صحنه کنار زدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار فرماندهان و کارکنان پایگاه هوایی شهید حسینی ضمن تبریک 19 بهمن روز نیروی هوایی، اظهار کرد: کلیدی‌ترین جمله که در محاورات انسانی نقش دارد جمله دعوت به توحید است.

 

وی افزود: اگر این موجود بشر که بالفعل حیوان و بالقوه انسان و اشرف موجودات است که حامل امانت الهی است اگر بخواهد این شکوفایی تحقق پیدا کند، راهش توحید است یعنی همه استعدادهای درونی ظهور پیدا کند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بدون توحید انسان هیچ چیز نخواهد شد، استعدادها شکوفا نمی‌شود و با او دفن می‌شود و تنها راه آن که پیامبران فرمودند توحید است.

 

آیت الله عبادی با بیان این‌که ایمان سه رکن دارد که یکی اقرار به زبان است که جنبه ظاهری دارد و ابزاری است که آن را به قلب می‌رساند، تصریح کرد: رکن بعدی باور قلبی به توحید است و رکن سوم توحید عملی است که بر اساس آن عقیده، تمام کارهایش را تنظیم می‌کند.

 

وی افزود: سخن، نگاه، شنیدن، خوابیدن، صلح و جنگ فرق نمی‌کند همه این کارها بر اساس عقیده توحیدی تنظیم می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در دین خدا که نسخه عملی رشد انسان است مسئله حکومت حرف اول را می‌زند و کلیدی‌ترین مسئله جامعه بشری است که خدا آن را انتخاب می‌کند.

 

آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: خداوند متعال کسی را بر می‌گزیند چرا که نقش حکومت موثرترین نقش در جهت رشد انسان‌ها است و خدا کسانی را برمی‌گزیند که از هوای نفسانی امن هستند و منظور آن‌ها از حکومت، پیاده کردن توحید عملی است.

 

وی افزود: استکبار با اهداف کثیفشان، معتقد هستند که حکومت یک شان و اتفاقی است که پیش می‌آید، مردم مال آن‌ها هستند و آنچه مطرح است خود آن‌ها هستند و این با فلسفه متین عقلی و حیاتی متفاوت است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: حکومت یکی از بهترین ابزاری است برای عبادت و قرب خداوند و آنچه در این مسیر نصیب پیامبران می‌شود رنج و مهنت است.

 

آیت الله عبادی یادآور شد: همواره به خاطر کم تفاوتی مردم به مسئله حکومت، طاغوتیانی بودند که پیامبران را کشته و پادشاه بازی در دنیا راه انداختند که منشا همه مفاسد است؛ مردم نسبت به این مسئله هوشیار باشند تا این امانت به اهلش سپرده شود.

 

وی با بیان این‌که ما مردم مقصر و دنبال نفس خود هستیم و یک نفس پرست هم انتخاب می‌کنیم افزود: چنانچه مردم در صحنه‌ها حضور داشته باشند و کسانی که برای هواپرستی و آقازاده‌های خود هستند، انتخاب نکنند؛ آنگاه توحید عملی تحقق پیدا می‌کند و از هم گسسته نمی‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در سال 1357 نیروی هوایی با ریسک کردن در مقابل فرعون زمان ایستادند و به امام راحل پیوستند و دنیای شرق و غرب را که با هم وحدت داشتند را در بهت و حیرت قرار دادند و از صحنه کنار زدند.

 

آیت الله عبادی تصریح کرد: به تعبیر دشمنان تمام گزینه‌ها روی میز است و 40 سال است دست به هر کاری می‌زنند و وعده می‌دهند که ما را از بین خواهند برد و درست است برای ما مشکلاتی ایجاد می‌شود و ما در آزمون و خطا می‌افتیم اما هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1298555
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی