شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 17:55 منتشر شده در مورخ: 1396/11/19 شناسه خبر: 1298915
وزیر تعاون امروز در چاهداشی عنوان کرد
طرح های نوآور و اشتغالزا تسهیلات دریافت می کنند
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طرح پرورش شتر نهبندان یکی از طرح های مهم در خراسان جنوبی است، گفت: به طرح هایی که دارای نوآوری و اشتغالزایی مستقیم است، تسهیلات داده می شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از، نهبندان خبر،علی ربیعی در حاشیه مراسم افتتاح طرح پرورش شتر در روستای چاهداشی نهبندان اظهار کرد : تاکنون پروژه های زیادی مطرح شده و از 2 هفته پیش نیز پرداخت تسهیلات آغاز شده است .

وی گفت : وزارت تعاون در استان خراسان جنوبی 10 طرح روستایی را برای بهره برداری دارد که از این تعداد 2 طرح مربوط به شهرستان نهبندان است .

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : وزارت برای این پروژه مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار پرداخت کرده و 400 میلیون تومان نیز آورده بخش خصوصی بوده است .

وی با بیان اینکه قادر هستیم تا این پروژه را تقویت کنیم ، ادامه داد : 110 خانواده در شرکت تعاونی که اغلب آن ها زنان سرپرست خانوار هستند، مشارکت دارند .

ربیعی خاطرنشان کرد: فرآورده های شتری ذائقه مصرف دارد و امکان صادرات آن نیز فراهم است، بسیاری از شرکت های بزرگ اروپایی در قالب دامپروری های بزرگ این کار را می توانند در منطقه انجام دهند.

وی با بیان اینکه توسعه باید بر اساس مزیت ها و دانش منطقه باشد، اظهار کرد: اگر کارایی خود را ادامه دهیم تا 2 سال دیگر می توانیم مهاجرت معکوس را تجربه کنیم .

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1298915
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی