شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:54 منتشر شده در مورخ: 1396/11/21 شناسه خبر: 1300365
واکسیناسیون بیش از 600قلاده سگ صاحبدار بر علیه بیماری مهلک هاری در قاین
620قلاده سگ صاحبدار توسط اکیپهای واکسیناسیون شبکه دامپزشکی قاینات از ابتدای سال جاری تا کنون در برابر بیماری خطرناک هاری مایه کوبی شدند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازنسیم قائن ، دکتر علی گوهری رئیس  شبکه دامپزشکی شهرستان  قاینات صبح امروز با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: در راستای اقدامات  بهداشتی مبارزه و کنترل بیماریهای خطرناک دامی و مشترک بین انسان ودام از ابتدای سال جاری تاکنون اکیپ های واکسیناسیون این شبکه موفق به واکسیناسیون 620قلاده سگ علیه بیماری هاری شدند .

گوهری افزود : با توجه به اهمیت مبارزه با بیماریهای مهلک وکشنده  وقابل انتقال از دام به انسان  ،اکیپهای واکسیناسیون دولتی برابر برنامه  سالانه اقدام به مایه کوبی سگهای صاحبدار خانگی و همراه گله علیه بیماری خطرناک هاری می نمایند .

بیماری هاری یک بیماری کشنده قابل انتقال از دام به انسان می باشد که با گازگرفتگی حیوانات احتمال سرایت بیماری هاری از دامهای بیمار به انسان وجود دارد. بروز و شیوع احتمالی بیماری هاری را  با انجام واکسیناسیون سگهای صاحبدار، اتلاف سگهای ولگرد و توجه شهروندان به توصیه ها و هشدارهای بهداشتی دامپزشکی و مراکز بهداشت می توان جلوگیری نمود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1300365
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی