شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1396/11/22 شناسه خبر: 1301032
مشاور رئیس‌جمهور گفت: برای سربلندی ایران عزیز و تداوم یکپارچگی آن، همه باید مراقب حفظ همبستگی اجتماعی و انسجام ملی باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علی یونسی مشاور رئیس جمهور، به مناسبت جشن پیروزی انقلاب و گرامیداشت دهه فجر که توسط پیروان ادیان توحیدی و انجمن صابئین مندایی اهواز برگزار شد پیامی را صادر کرد که در ادامه می‌آید:
به نام خالق یکتا
جشن ملی دهه فجر بر ملت بزرگ ایران و همه ایرانیان پیرو ادیان توحیدی به خصوص صابئین مندایی، مبارک باد.
چهار دهه از پیروزی شکوهمند مردم ایران و تأسیس جمهوری اسلامی ایران می گذرد. اکنون انقلاب چهل ساله شده است. ملت ایران این ایام و این روزها را در تمام این سال ها همواره با جشن و سرور گرامی داشته اند. دهه فجر برای ما ایرانیان، عزیز و مبارک است زیرا یادآور روزهایی است که در آن انقلاب مردمی به پیروزی رسید. انقلابی که از اهداف اصلی آن، استقرار عدالت اجتماعی و کرامت انسانی بوده است. انقلابی که ملت ایران را از وابستگی به استقلال، از استبداد به آزادی و از حکومت خودکامه به حکومت مبتنی بر جمهوری اسلامی، رساند.

جمهوری مبتنی بر رای مردم که بر اساس قانون اساسی آن، تمام شهروندان از هر قوم، دین و مذهبی، محترم و عزیز هستند. جمهوری که بر اساس قانون اساسی آن، رعایت حقوق شهروندان بر تمام مسئولان لازم و ضروری است. براساس همین رویکرد انقلاب، مشاهده می شود که رعایت حقوق شهروندی، روح حاکم بر قانون اساسی است. در اصل ١٤ قانون اساسی آمده است: «دولت جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان موظف‌اند نسبت به افراد غیر مسلمان با اخلاق حسنه و قسط و عدل اسلامی عمل نمایند و حقوق انسانی آنان را رعایت کنند». امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز همواره بر استقرار عدالت اجتماعی در ایران و رعایت حقوق شهروندان تاکید کرده اند.
بنابراین، هر فردی که دل در گرو اعتلای این سرزمین دارد و ارزش‌های انسانی و دینی را پاس می دارد، می بایست مراقب رعایت حقوق شهروندی همه ایرانیان باشد. همه باید توجه داشته باشیم که سخنان تحقیر‌آمیز و اعمال تبعیض آمیز، موجب تفرقه، واگرایی و گسست اجتماعی در کشور خواهد شد. همه باید هوشیار و آگاه باشیم که هرگز عامل اختلاف و تفرقه نگردیم. خداوند در قرآن تاکید می کند که: «دین خدا را برپا دارید و هرگز در آن تفرقه و اختلاف نکنید» (شوری: ١٣).
برای سربلندی ایران عزیز و تداوم یکپارچگی آن، همه باید مراقب حفظ همبستگی اجتماعی و انسجام ملی باشیم. همه باید بدانیم که توهین، تحقیر و تخریب اقوام ایرانی و ایرانیان پیرو ادیان توحیدی، عملی غیر‌اخلاقی، غیر‌انسانی و ضد‌دینی است که موجب دلسردی، ناامیدی و بی اعتمادی مردم به حکومت خواهد بود.

این ناامیدی و بی اعتمادی مردم، بزرگترین ضربه به منافع ملی است که می تواند یکپارچگی این سرزمین را تهدید کند. پادزهر ناامیدی و بی اعتمادی نیز رعایت عدالت اجتماعی و توجه به کرامت انسانی است. این دو عنصر، تقویت کننده انسجام و امنیت ملی هستند لذا همه باید مراقب رعایت حقوق تمام شهروندان و تکریم هموطنان عزیز ایرانی مان باشیم.
اینجانب از طرف دولت تدبیر و امید از همه اقوام ایرانی و ایرانیان پیرو ادیان توحیدی که در سراسر ایران عزیز دهه مبارک فجر را گرامی داشتند، به خصوص مومنان و انجمن صابئین مندایی اهواز، تقدیر و تشکر می کنم.
علی یونسی
مشاور رئیس جمهور
در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی

انتهای پیام/ط

http://dana.ir/1301032
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی