شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1396/11/23 شناسه خبر: 1311554
توهین کاریکاتوریست روزنامه شهروند به ارزش‌های جامعه/
آیا انتشار کاریکاتور موهن در روزنامه زنجیره‌ای واکنش هیات نظارت را در پی دارد؟
در شرایطی که برخوردها با برخی از رسانه های هتاک و هنجار شکن از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات سلیقه ای شده است، برخی از رسانه ها از فرصت استفاده کرده و مطالبی مغایر با ارزش های دینی، اسلامی و عرف جامعه منتشر می کنند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در شرایطی که برخوردها با برخی از رسانه های هتاک و هنجار شکن از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات سلیقه ای شده است، برخی از رسانه ها از فرصت استفاده کرده و مطالبی مغایر با ارزش های دینی، اسلامی و عرف جامعه منتشر می کنند.

در همین راستا روزنامه شهروند روز 23 بهمن ماه کاریکاتوری را  به چاپ رسانده که نمایان گر یکی از علائم جنسی مشهور است.

این کاریکاتور بدون در نظر گرفتن شرایط و عرف جامعه اقدام به نمایش این نشانه کرده است که به صورت یک درخت که انگشتان آن بریده شده در آمده است.

در ادامه از سر انگشتان قطع شده درخت جوانه هایی روییده است که این نیز خود مفهوم نامناسبی را در ذهن مخاطب تداعی می کند.

 

انتشار این کاریکاتور موهن در سایه بی توجهی مسئولان در حالی صورت می گیرد که تنها یک روز از حماسه پر شور مردم در 22 بهمن نگذشته است.

هادی حیدری، طراح این کاریکاتور، که سابقه دبیری طرح و کاریکاتور روزنامه‌های مشارکت را بر عهده داشته است کسی است که برای اولین بار کاریکاتور یک روحانی را کشید.

وی سال 94 به تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار کارتون و کاریکاتور در مطبوعات به یک سال حبس محکوم شد اما در نهایت با گذشت 6 ماه آزاد شد.

به نظر می رسد به تصویر کشیدن این شکل از بی حیایی در روزنامه رسمی کشور نه تنها کاری سهوی نبوده بلکه از کارتونیست معروف مشارکتی بعید است بدون داشتن آگاهی اقدام به طراحی این کاریکاتور کرده باشد.

آنچه که مشخص است فضای جامعه امروز چنین کاریکاتورهای موهنی را قبول نخواهد کرد و باید دید آیا هیأت نظارت بر مطبوعات با این موضوع برخورد در حد و شایسته ای انجام خواهد داد یا خیر؟

 

http://dana.ir/1311554
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی