شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:33 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312112
یاداوری پیام تاریخی امام روح الله (ره):
بگذارید ملت به همین راهی که می‌رود، برود
من از این گرایش‌های غربی و شرقی متأسفم. فرزندان من؛ به آغوش اسلام برگردید و از فرهنگ غنی اسلام بهره بردارید. و از مسیر انقلاب اسلامی خارج نشوید که خیر شما و ملت در آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صدای دانشجو؛ آقای رئیس‌جمهور در جمع راهپیمایان 22 بهمن در تهران اظهار داشت: قانون اساسی بن‌بست‌ها را برداشته و ظرفیت بسیار بزرگی دارد. ملت ایران اگر جایی ما با هم بحث داریم به اصل 59 قانون اساسی مراجعه کنیم این اصل می‌گوید در برخی موارد قانون‌گذاری و اعمال قوه مقننه در مسائل مهم اجتماعی، ‌فرهنگی و سیاسی مراجعه به آرای مستقیم مردم است.
روحانی اضافه کرد: اگر در مسئله‌ای اختلاف داریم دعوا ندارد،‌ صندوق آراء را بیاوریم هر چه مردم گفتند به آن عمل کنیم این ظرفیت قانون اساسی ما است و به آن ظرفیت عمل کنیم و یک مقدار مدارا و آستانه تحمل ما بیشتر شود. همه ما برای ایران، اسلام و ملت ایران هستیم.

 

حال به بازبینی پیام تاریخی امام روح الله می پردازیم:
 
 امام خمینی که در طول یک ماه پس از ورود به تهران، نسبت به مجادلات موجود در روزنامه‌ها و میان نخبگان جامعه در مورد جمهوری اسلامی سکوت کرده بود، سرانجام نهم اسفند ماه ۱۳۵۷ پیام مهمی در ۱۴ ماده خطاب به ملت ایران صادر کرد:

 من از این گرایش‌های غربی و شرقی متأسفم. فرزندان من؛ به آغوش اسلام برگردید و از فرهنگ غنی اسلام بهره بردارید. و از مسیر انقلاب اسلامی خارج نشوید که خیر شما و ملت در آن است.

 به خواست خداوند متعال به زودی درباره شکل حکومت، رفراندوم خواهد شد. لازم است تذکر دهم آنچه اینجانب به آن رأی می‌دهم جمهوری اسلامی است و آنچه ملت شریف ایران در سرتاسر کشور با فریاد از آن پشتیبانی نموده است همین جمهوری اسلامی بوده است، نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم.

 کسانی که مخالف هستند آزاد و مختارند که اظهار مخالفت نمایند و علمای شهرستان‌ها و قرا و قصبات و خود ملت مکلفند که نگذارند کسی سلب آزادی از کسی بکند و مراقبت کنند آزادانه هر کس رأی خود را بدهد.

 آن‌که ملت می‌خواهد جمهوری اسلامی است نه جمهوری فقط، نه جمهوری دمکراتیک، نه جمهوری دمکراتیک اسلامی؛ فقط جمهوری اسلامی.

 ما فرم غربی را نمی‌پذیریم.

 آن‌هایی که قلم‌های مسموم را گرفته‌اند و برخلاف اسلام چیز می‌نویسند و ملی و دمکراتیک و این حرف‌ها را به میان می‌آورند، از آن‌ها نپذیرید.

 آن‌ها که می‌خواهند کلمه دموکراتیک را بر این عبارت اضافه کنند، آن‌ها غرب‌زدگانی هستند که نمی‌فهمند چه می‌گویند ، این‌ها یا جاهل‌اند و نمی‌فهمند چه می‌کنند، یا عامدند و خائن.

 مطبوعات و قلم‌داران تجدیدنظر بکنند در نوشته‌های خود؛ بگذارند ملت به همین راهی که می‌رود، برود.

 

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1312112
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی