شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312139
گام های بلند جهاد کشاورزی برای توسعه طرح های کشاورزی و دامپروری در لنده+تصاویر
انقلاب اسلامی در طول چهار دهه عمر خود با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده است که در حوزه کشاورزی شاهد دستاوردهای بزرگی در طول این سال ها بوده ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرلنده انقلاب اسلامی در حالی وارد 40سالگی خود می شود که خدمات ارزشمند و دستاوردهای بی نظیر آن در طول این چهار دهه بر هیچ کس پوشیده نیست.

به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد تحولات عظیمی در حوزه های مختلف به خصوص کشاورزی و دامداری و ادوات کشاورزی همراه با پیشرفت های غیرقابل باور در حوزه مباحث علمی کشاورزی هستیم که رشد و خودکفایی در بیشتر این حوزه ها باعث شده است تا علوم و نبوغ متفکران جوان ایرانی نیز به کشورهای مطرح دنیا صادر شود.

 

 

جهاد کشاورزی در طول سال های گذشته در سطح شهرستان لنده با استعداد سنجی صورت گرفته در حوزه های کشاورزی، باغات، دامداری و دامپروری، آبزیان، زنبور عسل و گیاهان داروئی با همکاری و همراهی برخی ادارات توانسته است اقدامات قابل تحسینی در حوزه های مختلف به شهروندان ارائه نماید.

 

 

با توجه به نیاز سنجی های صورت گرفته در حوزه های کشاورزی و دامداری، این شهرستان قبلیت های فراوانی دارد که مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان لنده در دهه فجر امسال با افتتاح طرح های کشاورزی و دامداری و دامپروری گام های بلندی در جهت رفع نیاز های مردم شهرستان و استان و به تبع آن برای صادرات و تامین نیاز سایر شهرستان های کشور برداشته است که در دهه فجر امسال شاهد افتتاح این طرح ها بوده ایم.

 

 

طرح صنعتی پرواربندی 500راسی بره، یکی از طرح هایی است که علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم برای تعداد زیادی از جوانان، باعث تامین نیاز گوشتی شهرستان و شهرستان های کشور و حوزه خلیج فارس خواهد شد که یکی از این طرح ها به نمایندگی از بقیه افتتاح شد و مابقی نیز در حال اجرا هستند.

 

 

طرح 32هکتاری آبیاری تحت فشار روستای ایدنک، طرح آبیاری 500هکتاری روستای دشت بن، طرح آبیاری300هکتاری دشت کل سور از جمله طرح های هستند که می توانند تحولات عظیمی در حوزه کشاورزی در این شهرستان ایجاد کنند.

 

 

طرح 32هکتاری آبیاری روستای ایدنک با حضور مسئولان استانی در روزهای ابتدایی دهه فجر در حالی افتتاح شد که بیش از 20نفر را به طور مستقیم و 20نفر را به طور غیر مستقیم وارد بازار کار کرد و حجم قابل قبولی بر میزان افزایش محصولات کشاورزی در این شهرستان افزوده است.

جهاد کشاورزی شهرستان لنده در این سال ها با همکاری بسیج سازندگی اقدام به برگزاری دوره های مختلف زنبورداری، دامپروری، تعمیرتراکتور، گیاهان داروئی، پرورش مرغ بومی و طرح های آموزشی دیگر نموده است که موفقیت های بزرگی نیز برای فراگیران و شرکت کنندگان در این دوره ها شده است.

به هرحال انقلاب اسلامی در حالی وارد چهلمین سال خود می شود که طرح های تحول آفرینی در دولت های مختلف از ابتدای انقلاب تا کنون در ایران اسلامی صورت گرفته است که شهرستان لنده در حوزه جهاد کشاورزی نیز از این موهبت چندان بی نصیب نبوده است.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1312139
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی