شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:43 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312143
انتقاد امیرحسنخانی از بی توجهی مسئولان وزارت راه به جاده فردوس؛
عدم تکمیل دوبانده سازی محور دیهوک- بجستان پس از 12 سال/ باید حادثه ای رخ دهد تا داد مردم از خرابی دستگاه های سی تی اسکن را بشنویم؟
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: 12 سال است که دوبانده سازی محور دیهوک- فردوس- بجستان در ردیف بودجه ملی قرار گرفته، اما متاسفانه هنوز این مسیر به بهره برداری نرسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان؛ در خصوص واژگونی اتوبوس گچساران- مشهد در مسیر فردوس اظهارکرد: جاده دیهوک- فردوس- بجستان 160-170 کیلومتر طول دارد که از سال 84 برای دوبانده سازی در ردیف بودجه ملی قرار گرفته است.

 

وی افزود: هم اکنون دوبانده سازی قطعه ای از مسیر فردوس- دیهوک و  همچنین مسیر فردوس- بجستان باقی مانده است، در حالی که اگر طی 12 سال اخیر، هر سال 10 کیلومتر از این مسیر ساخته می شد، امسال باید به بهره برداری می رسید، اما متاسفانه هر سال 10 کیلومتر هم کار نشده است، اما وقتی که به مسئولین وزارت راه اعتراض می کنیم هم ناراحت می شوند.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: اما دوباره، دوبانده سازی محور بیرجند- تربت هم به ردیف این بودجه اضافه شد، در حالی که میزان بودجه هیچ افزایشی پیدا نکرد تا پاسخگوی هزینه ها باشد و اکنون این ردیف بودجه ای در دو مسیر هزینه می شود.

 

امیرحسنخانی با اشاره به اینکه  به جای اینکه وزارت راه و شهرسازی برای مسیر بیرجند- تربت ردیف بودجه ای جدایی را تعیین می کرد، آن را در همین ردیف بودجه گنجاند بیان کرد: اضافه شدن مسیر بیرجند- تربت به این ردیف بودجه، سبب شد تا ساخت و دوبانده سازی محور دیهوک- بجستان مورد غفلت قرار بگیرد، متاسفانه در سطح کشورپروژه های زیادی با منابع محدود وجود دارد که نمی تواند پاسخگو باشد.

 

وی ادامه داد: محور دیهوک- فردوس- بجستان، یکی از مسیرهای پرتردد است که متاسفانه از دید مسئولان ملی و استانی مغفول مانده و اکنون وضعیت شهرستان اینگونه شده است که اعتراض مردم به این بی توجهی هم به حق است.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه تعداد تصادفات و کشته ها در این جاده زیاد است اظهارکرد: اگر یک هواپیما در کشور سقوط کند، مسئولان سایر کشورها برای ما پیام تسلیت می دهند، اما تعداد کشته های جاده ای ما هم از سقوط هواپیما کمتر نیست، ولی چون به تدریج اتفاق می افتد، کسی تسلیت هم نمی گوید.

 

امیرحسنخانی تصریح کرد: اکنون 6-7 سال است که قسمتی از جاده به یکی از پیمانکاران واگذار شده ، اما متاسفانه هنوز این جاده آسفالت نشده است که این می تواند به دلیل نبود اعتبار، نظارت و یا پیگیری باشد، همیشه مسئولان به مردم می گویند اعتبار نداریم، در حالی که اگر مدیریت داشته باشند؛ پول و اعتبار هم تامین می شود.

 

وی با بیان اینکه تاکنون دوبار در خصوص این جاده از وزیر راه سوال کرده ام که وی قول هایی داده و اخیرا تحرکاتی شروع شده است افزود: حداکثر کاری که نماینده مجلس می تواند انجام دهد، سوال از وزیر، شکایت در دیوان محاسبات و درخواست تفریغ بودجه برای نحوه هزینه کرد آن است، که چگونه است که ساخت همه مسیر انجام شده اما همین قطعه تنها باقی مانده است؟

 

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه و امکانات فردوس بر اساس میزان جمعیت آن داده می شود گفت: اصلا نباید در خصوص تامین امکانات و بودجه این شهرستان، فقط جمعیت ساکن آن در نظر گرفته شود، چرا که جمعیت سیال و شناوری که از این شهرستان عبور می کنند بسیار بالا است و باید برای این افراد هم امکانات و خدمات ارائه کرد.

 

امیرحسنخانی بیان کرد: باید مسیر فردوس به یک مسیر ملی تبدیل شود؛ چرا که اکنون مسافرانی از گچساران در این بیمارستان بستری هستند در حالی که جزء جمعیت این شهرستان نیستند و این به این معنا است که مردم در حوزه ملی هم از این شهرستان خدمات می گیرند، پس این شهرستان و همچنین شهرستان طبس، باید نه تنها از دید استانی، بلکه از دید ملی هم مورد توجه قرار بگیرند و جمعیت سیال این شهرستان ها هم در ارائه امکانات و خدمات مورد توجه قرار بگیرند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خوب انجام شده، ساخت دو بیمارستان در شهرستان فردوس است افزود: هم اکنون مرکز ترومای این شهرستان هم در حال ساخت است و 60-70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اگر این مرکز تکمیل و راه اندازی می شد؛ نیازی به انتقال مصدومان به سایر شهرستان ها نبود.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حادثه اتوبوس در محور فردوس باید تلنگری برای مسئولان باشد تا متوجه شوند که ما بحران زده هستیم تاکید کرد: متاسفانه یک اتوبوس تصادف کرده اما نمی توانیم موضوع را جمع کنیم، دو دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان فردوس و طبس وجود دارد که هر دو خراب است، اکنون باید یک حادثه رخ دهد و صدای این مشکلات بلند شود تا بفهمیم مردمی که چند ماه است داد می زنند که باید برای انجام سی تی اسکن به بیرجند یا گناباد مراجعه می کنند، چه می گویند؟

 

انتهای پیام/7

 

http://dana.ir/1312143
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی