شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:43 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312148
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
دستگاه سی تی اسکن بیمارستان های فردوس و طبس تعمیر می شود/ اختصاص دستگاه های جدید طی سه ماه آینده
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: علت عدم تعمیر دستگاه سی تی اسکن شهرستان های فردوس و طبس، اختصاص دستگاه های جدید و با کیفیت بوده که متاسفانه محقق نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کاظم قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص خراب بودن دستگاه سی تی اسکن بیمارستان های فردوس و طبس و انتقال مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس به بیرجند، در گفتگو با خبرنگارخاورستان؛ اظهارکرد: دیروز برای پیگیری همین موضوع به تهران آمدم.

 

وی افزود: دستگاه سی تی اسکن بیمارستان فردوس قدیمی است و 10 سال است که مورد استفاده قرار می گیرد، اما از حدود دو ماه قبل خراب شده که به ما هم اطلاع دادند و قصد داشتیم قطعه خراب را تعویض کنیم که حدود 350 میلیون تومان هزینه داشت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: اما با توجه به قراردادی که با یکی از شرکت های تجهیزات پزشکی داریم که دستگاه سی تی اسکن و سایر تجهیزات بیمارستانی را به صورت رایگان در اختیار بیمارستان ها قرار می دهد و سپس هزینه آن را از درآمدهای بعدی که با استفاده از این دستگاه ایجاد می شود، دریافت می کند، در  تماسی که با وزارتخانه داشتیم مطرح شد چون با شرکت مذکور قرارداد داریم؛ احتمالا تخصیص دستگاه های سی تی اسکن طی دو سه هفته آینده محقق می شود و با توجه به شرایط مالی دانشگاه بهتر است که برای دستگاه قدیمی هزینه نشود.

 

قائمی بیان کرد:  این دستگاه های سی تی اسکن جدید و با کیفیت است که از حدود یک سال قبل، برای تامین و نصب آن در تعدادی از بیمارستان های استان قرارداد بسته ایم که تاکنون دستگاه سی تی اسکن بیمارستان رازی نصب شده، دستگاه بیمارستان قاین هم اختصاص داده شده و بزودی نصب می شود، اما هنوز این دستگاه برای بیمارستان های فردوس، طبس و نهبندان تامین نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه قرار بوده دستگاه سی تی اسکن بیمارستان فردوس تا پایان بهمن ماه اختصاص یابد گفت: اما متاسفانه این شرکت به دلیل مشکلات مالی از دو سه هفته قبل خرید دستگاه ها را محدود کرده و اکنون هیچ دستگاه سی تی اسکنی در انبار آن موجود نیست که این موضوع خیلی دیر به ما اطلاع داده شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهارکرد: در این خصوص مدیرعامل شرکت قول داد که اختصاص دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان فردوس و طبس را در اولویت بگذارد و در اولین فرصت و احتمالا طی دو سه ماه آینده این دستگاه ها تامین و اختصاص داده خواهد شد که پیگیر این موضوع خواهیم بود.

 

قائمی افزود: به همین دلیل اعتبار لازم برای تعمیر دستگاه های سی تی اسکن خراب شهرستان ها تامین شد و هم اکنون نیروهای متخصص برای تعمیر دستگاه سی تی اسکن فردوس حضور پیدا کردند و دستگاه بیمارستان طبس هم طی 4-5 روز آینده تعمیر خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه دستگاه سی تی اسکن شهرستان فردوس حدود دو ماه است که خراب بوده و این موضوع را می پذیریم اظهارکرد: اما از رفتار تند فرماندار طبس در این خصوص گلایه مندیم، چرا که تنها حدود 10 روز شده که دستگاه سی تی اسکن شهرستان خراب است و ما هم منتظر اختصاص دستگاه سی تی اسکن جدید بوده ایم، اکنون هم بنا بر قول داده شده علاوه بر تعمیر دستگاه موجود، دستگاه سی تی اسکن جدید هم تامین خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تاکید کرد: هم اکنون پیگیر مشکلات هستیم و کارها در حال انجام است و بزودی تعمیر دستگاه های سی تی اسکن انجام می شود.

 

قائمی گفت: هم اکنون اورژانس بیمارستان شهید چمران فردوس، با اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که با بیش از 80-85 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که نسبت به اورژانس بیمارستان ولیعصر(ع) بیرجند و شهدای قاین دارای ساختمان بهتری است.

 

وی تصریح کرد: خبر خوش برای مردم شهرستان فردوس و آن منطقه این است که امیدواریم این پروژه که جزء پروژه های عمده دانشگاه و همچنین وزارتخانه است، تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده با حضور مقام عالی وزارت به بهره برداری برسد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهارکرد: تجهیزات و امکانات بیمارستانی شهرستان های استان قابل مقایسه با گذشته نیست، حدود یک ماه قبل به جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی دعوت شدیم که  بر اساس گزارش وزارتخانه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جزء 6 دانشگاه برتر کشور بود که در حوزه تجهیزات کار کرده است.

 

قائمی افزود: اکنون به هیچ وجه کمبود تجهیزات نداریم اما به دلیل گسترش بیمارستان ها شاید کمبودهایی باشد که امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس برطرف شود.

 

انتهای پیام/7

 

http://dana.ir/1312148
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی