شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312167
پس از حذف فرهنگیان ارزشی نوبت به حذف چفیه رسید/ عدم تحمل یکی از مسئولان آموزش و پرورش بشرویه نسبت به داشتن چفیه حتی در حد یک گروه سرود
به دستور یکی از مسئولان آموزش و پرورش در بشرویه، دانش‌آموزانی که قصد خواندن سرود داشتند، چفیه را برمی‌دارند و کنار می‌گذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان؛ روز ۲۱ بهمن در سفری که محمد حسینی معاون استاندار خراسان جنوبی به بشرویه داشته، وی در جلسه شورای اداری شهرستان شرکت می‌کند.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، گروه سرود یکی از مدارس برای اجرای سرود وارد سالن می‌شوند.

 
این گروه دانش‌آموزی دختر، سرودی با موضوع بسیج آماده کرده است. همه اعضای گروه سرود به تناسب موضوع سرود چفیه برگردن دارند.
 
اما پس از ورود یکی از مسئولان آموزش و پرورش شهرستان بشرویه با دیدن این صحنه بلافاصله به مسئول گروه تذکر داده که دانش آموزان چفیه را بردارند.
 
البته طبق اطلاعات موجود گویا مسئول گروه سرود دانش آموزی اعتراض کرده و استفاده از چفیه را به تناسب موضوع سرود و ایام دهه فجر ضروری می‌داند اما حرف این مسئول آموزش و پرورش شهرستان فقط یک کلام است. چفیه باید برداشته شود.
 
به اصرار و دستور وی چفیه‌ها از گردن دانش‌آموزان دختر برداشته شده و بر روی میز کنار سالن قرار می‌گیرد.

پس از حذف فرهنگیان ارزشی نوبت به حذف چفیه رسید

 
اصرار عمدی برای منع استفاده از چفیه، در این دو روز در بسیاری از گروه‌های فضای مجازی بشرویه پیچیده شده است.
 
حتی تعدادی از فرهنگیان بشرویه ضمن اعتراض به این عمل ضدارزشی آن هم در دهه فجر خواستار برخورد با مسئول خاطی شده‌اند.
 
امروز  بسیج جامعه زنان بشرویه طی بیانیه ای نیز ضمن تأیید این خبر، خواستار رسیدگی امام جمعه و فرماندار شهرستان به این قضیه شده‌اند.
 
نکته قابل توجه این‌که معاون آموزش و پرورش بشرویه که داشتن چفیه را در حد اجرای یک گروه سرود برنمی‌تابد، طبق گواهی فرهنگیان این شهرستان به شدت در امور اداری و اجرایی برخوردی سیاسی دارد و اصلا انتصاب وی بر اساس همین مناسبات سیاسی بوده است.
 
گفتنی است از مردادماه امسال، اعتراضات فراوانی از شهرستان‌های مختلف استان خراسان جنوبی در خصوص برخورد سیاسی با فرهنگیان ارزشی و حذف معلمان و مدیران انقلابی و بسیجی در آموزش و پرورش استان در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت که در نهایت مدیرکل آموزش و پرورش استان این اعتراضات را لجن خواند.
 
اکنون نتیجه چنین انتصاباتی بیشتر خودنمایی می‌کند. وقتی که پس از حذف فرهنگیان بسیجی و انقلابی نوبت به حذف علائم انقلابی‌گری و بسیجی می‌رسد.
 
حال باید دید لامعی مدیرکل آموزش و پروش استان که این روزها درگیر بی‌تدبیری‌ها و ضعف مدیریتی زیرمجموعه‌اش از نهبندان و کتک‌کاری دانش‌آموز گرفته تا اعتراضات فرهنگیان و خانواده دانش آموزان است و در عین استعفا از مسئولیت خود سعی دارد خود را به مسئولان ارشد استانی مدیری جهادی و  ارزشی و هوشمند معرفی کند، چه برخوردی با چنین توهینی آن هم به نماد انقلابی‌گری و دفاع مقدس و شهادت خواهد داشت.
 
امید آن است که این دفعه اعتراضات به حق مردمی را در بشرویه نسبت به چنین عملی را لجن نخواند.
 
انتهای پیام/4

 

http://dana.ir/1312167
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی