شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:08 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312178
همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)؛
خراسان‌جنوبی میزبان 12 شهید گمنام است/ تعداد شهدای گمنام خراسان جنوبی به 133 شهید می‌رسد
روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت:همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خراسان جنوبی میزبان 12 شهید گمنام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، خراسان جنوبی یکی از استانهای شهید پرور کشور است و طی سالهای دفاع مقدس شهدای زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

چندین سال است که استان خراسان جنوبی پذیرای شهدای گمنامی است که در طی سالهای دفاع مقدس برای دفاع از این کشور و مرز و بوم شجاعانه جنگیدند و پیکر مطهرشان بعد از گذشت چندین سال بدون هیچ نلام و نشانی پیدا می‌شود.

 

این بار نیز همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خراسان جنوبی میزبان 12 شهید گمنام است.

 

مهدی رحیم آبادی روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای  دفاع مقدس خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان، اظهار کرد: تاکنون در خراسان جنوبی 121 شهید گمنام داریم که با 12 شهیدی که قراراست روز شهادت حضرت فاطمه (س) در خراسان جنوبی تشیع شوند به 133 شهید خواهد رسید.

 

وی افزود: در حال حاضر در 40 نقطه در خراسان جنوبی شهدای گمنام مدفون هستند که با این 12 شهید جدیدی که وارد استان خواهند شد و در 7 نقطه از خراسان جنوبی مدفون خواهند شد تعداد نقاط استان که شهید گمنام دارد به 52 نقطه خواهد رسید.

 

روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای  دفاع مقدس خراسان جنوبی بیان کرد: از 12 شهید گمنامی که در خراسان جنوبی تشییع خواهند شد در هر کدام از مناطق پدافند هوایی و حوزه علمیه حضرت امیر المومنین (ع) یک شهید و هر کدام از مناطق حاجی آباد بیرجند، چاهک موسویه، بورنگ، شهرک دستگرد و باغستان فردوس دو شهید گمنام دفن خواهند شد.

 

رحیم آبادی عنوان کرد: از تعداد 121 شهید گمنای که تاکنون در خراسان جنوبی دفن شده اند نصب المان برای محل دفن شهدای گمنام در 22 نقطه کامل شده است.

 

وی ادامه داد: نصب المان برای 16 نقطه دیگر در حال ساخت و برای 7 نقطه باقی مانده نیز المانها در حال طراحی است.

 

انتهای پیام/127

 

http://dana.ir/1312178
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/2660 sec