شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312181
شکایت جمعی از فرهنگیان شهرستان بشرویه
در انتخاب نمایندگان انجمن اولیای شهرستان بشرویه جهت حضور در شورای آموزش و پرورش که باید بدون دخالت اداره آموزش و پرورش انجام می‌شد، با تعیین کاندیداها قبل از تشکیل جلسه انتخابات و جهت‌دهی تلفنی به تعدادی اثرگذار از رؤسای انجمن مدارس عملا نقش انجمن اولیا را خنثی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، جمعی از اولیا و فرهنگیان شهرستان بشرویه متن شکوائیه‌ای را به پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، ارسال کردند.

متن این شکوائیه به شرح زیر است:

بهترین و برجسته‌ترین فکرها باید بنشینند و برای آموزش و پرورش طراحی کنند. (مقام معظم رهبری)

حراست محترم اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی

باسلام. احتراما با استحضار می‌رساند در موضوع انتخاب نمایندگان انجمن اولیای شهرستان بشرویه جهت حضور در شورای آموزش و پرورش که قانونا می‌بایست در جلسه رؤسای انجمن شهرستان به صورت مستقل و بدون دخالت اداره آموزش و پرورش انجام می‌شد، احدی از صاحبان امضای آن مدیریت که مسئولیتی در این زمینه ندارند با تعیین کاندیداها قبل از تشکیل جلسه انتخابات و جهت‌دهی تلفنی به تعدادی اثرگذار از رؤسای انجمن مدارس عملا نقش انجمن اولیا را خنثی و نه‌تنها اعتماد اولیا و فرهنگیان را سلب، بلکه صداقت نهاد مقدس شورای آموزش و پرورش و کمک‌های مردمی را تحت‌الشعاع قرار داده است. مع‌ذلک بعد از انتشار این خبر توسط حاضران در جلسه، اولیا فرهنگی اعتراض کردند اما انجام این دخالت مکرر تکذیب شده و فرمودند ما فقط به شکایت کتبی پاسخ می‌دهیم در حالی‌که ادارات قانونا در راستای تکریم ارباب رجوع مکلف به رسیدگی شکایات تلفنی و حضوری می‌باشند که این به جای خود پیگیری خواهد شد. با این وصف اولیا فرهنگی مجبور به پیگیری ازطریق رئیس شورای آموزش و پرورش (آقای فرماندار) و حراست فرمانداری شدند که با تحقیق از شهود انجام مورد فوق به اثبات رسید اما مدیریت آموزش و پرورش عجولانه و بدون مطالعه و تحقیق به فرمانداری، شورای شهر، اولیا و فرهنگیان اعلام کرد که نیازی به برگزاری انتخابات نبوده و رئیس اداره رأسا می‌توانسته آن افراد را انتصاب کند درحالی‌که مصوبه مجلس شورای اسلامی که پیوست می‌باشد به صراحت در بند 8 ماده 5 ترکیب شورای شهرستان می‌گوید: (سه نفر از اولیا به پیشنهاد انجمن و مربیان شهرستان) باید به شورای آموزش و پرورش معرفی گردد. حال کدام عقل سالم می‌پذیرد در جایی که نام شورا آمده انتصاب صورت پذیرد؟ آیا این توهین به شعور اولیا نیست که به جلسه‌ای دعوت شدند تا رئیس آموزش و پرورش از بین آن‌ها سه نفر را انتصاب کند؟

 

همانا نجات انسان در راستگویی است. لذا اگر نهادی که خود مأمور به آموزش صداقت و دموکراسی است این‌گونه عمل کند و علی‌رغم اثبات عمل نادرست وی به هیچ‌کس پاسخگو نباشد، آیندگان چگونه او را قضاوت نموده و الگوبرداری خواهند کرد؟ نکته این‌جاست که آن اداره کل باید بررسی کند که چرا کارشناسی‌های مربوطه در این مدت هیچ اقدامی و تحقیقی نکرده‌اند و چه کسی آنان را از ورود منع کرده که دیگران جهت رسیدگی ورود پیدا کرده‌اند؟

 

یادآوری می‌شود نمایندگانی که تعیین شده‌اند کاملا از طرف ما مورد تأیید بوده و هیچ‌گونه اعتراضی بر ایشان وارد نیست بلکه اعتراض بر نفس عملی است که طی آن شخصی به خود اجازه دهد رأی و نظر خود را بر اولیا و فرهنگیان تحمیل کرده، مخفی‌کاری کند و با تفسیر نادرست قانون شورای آموزش و پرورش همگان را فریب داده تا عمل خود را توجیه و نهادهای نظارتی را که باید مستقل بوده و از حق دفاع کنند نزدیک به یک ماه از ورود به تحقیق و بررسی منع و آنان نیز فقط عملکرد دستگاه را تأیید و اعتراض دیگران را رد کنند. البته کرارا در همه جا انگیزه پیگیری‌کنندگان را شخصی بیان کرده‌اند که به جای خود پیگیری و نسبت به اعاده‌ی حقوق فرهنگیان اقدام خواهد شد. امید است به جهت روشن شدن اذهان اولیا و فرهنگیان و جلب اعتماد آنان به موضوع فوق رسیدگی گردد.

 

از خادمان نظام تعلیم و تربیت سپاسگزاریم.

جمعی از اولیا و فرهنگیان شهرستان بشرویه

 

شکایت جمعی از اولیا و فرهنگیان شهرستان بشرویه از مدیر آموزش و پرورش بشرویه

 

انتهای پیام/4

 

http://dana.ir/1312181
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی