شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:08 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312184
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی خبر داد
برگزاری همایش بین‌المللی نهضت جهانی حضرت امام روح الله (ره) در 26 بهمن ماه
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: همایش نهضت جهانی حضرت امام روح الله (ره) پنج شنبه 26 بهمن‌ماه، در بیرجند با حضور مهمانان بین‌المللی برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله نوری مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: همایش نهضت جهانی حضرت امام روح الله (ره) 3 هدف را دنبال می‌کند که یکی از این اهداف، تبیین و روشنگری نسبت به تفکر امام خمینی (ره) است که گفتمان‌های ناصحیح را از گفتمان امام خمینی(ره) جدا کنیم.

 

وی دومین هدف از این همایش را شناخت ظرفیت‌های موجود در جهان اسلام و منطقه و فعال کردن این ظرفیت‌ها در منطقه بیان کرد و افزود: سومین هدف از این همایش، تاثیر تفکر امام در جهان اسلام و فعالان جهان اسلام است.

 

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: این همایش پنج شنبه 26 بهمن‌ماه، ساعت 8 صبح در مسجد امام حسین (ع) بیرجند با حضور مهمانان بین‌المللی برگزار می‌شود.

 

نوری تصریح کرد: حسن الامام یمن، رئیس اولین حزب العدلیه یمن از کشور یمن، علی احمد، مبلغ شبه قاره هند از کشور پاکستان، محمد مختار مبلغ دینی از کشور نیجریه، ارخان محمد اف از کشور روسیه، حاج مختار از کشور افغانستان و اشرف مِن‌تو از کشمیر هند مهمانان بین‌المللی این همایش هستند که دستاوردهای تفکر امام خمینی (ره) را بیان خواهند کرد.

 

وی با بیان این‌که مهمانان بین المللی با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی دیدار خواهند داشت، افزود: در این همایش از حضور نخبگان دانشگاهی، فرهنگی و قرآنی بهره خواهیم برد.

 

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: این همایش از ساعت 8 صبح با سخنرانی مهمانان بین المللی آغاز و تا ظهر ادامه خواهد شد و بعدازظهر نیز کارگاه‌هایی برای نمایش فعالیت‌های مهمانان جهت تبیین تفکر امام خمینی (ره) در کشورهایشان برگزار خواهد شد.

 

نوری خاطرنشان کرد: همایش بعدی نهضت جهانی امام خمینی (ره) در سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) با حضور کشورهای فلسطین، لبنان و سوریه و با عنوان وحدت، مقاومت و آزادی قدس شریف برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: در حاشیه این مراسم از مستند بین‌المللی "در مسیر پاکی‌ها" روایتی از زائران اربعین پاکستانی که تولید هنرمندان خراسان جنوبی با مشارکت اداره اوقاف است نیز رونمایی خواهد شد.

 

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: در حاشیه این همایش برگزاری نمایشگاه پوستر 57 ریشتر را خواهیم داشت و قطعه حماسی "سپاه محمد می‎آید" که در استودیو حوزه هنری تدوین شده است نیز اجرا خواهد شد.

 

نوری یادآور شد: مهمانان بین المللی در مساجد فعال شهر حضور خواهند یافت و از دستاوردهای تفکر امام خمینی(ره) در کشورشان خواهند گفت.

 

وی افزود: نهضت جهانی امام خمینی(ره) یک جریان مردمی است و بار سنگین این همایش را مردم به دوش می‌کشند.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین محقی مسئول کمیته اجرایی همایش نهضت جهانی امام روح الله نیز در این نشست، اظهار کرد: همایش نهضت جهانی امام روح الله با استقبال بسیار خوبی از طرف کشورها مواجه شد و این همایش در راستای تبیین تفکر امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 

وی افزود: چهره‌های دعوت شده به این همایش از چهره‌های شاخص کشورها و اهل قلم و از مبارزان جریان انقلابی هستند و این همایش بین المللی برای اولین بار در استان برگزار می‌شود و امیدواریم بازخورد خوبی داشته باشد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمددوست مسئول کمیته طلاب و روحانیت همایش نهضت جهانی امام روح الله نیز در این نشست، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) که نهضت انقلاب را شروع کردند، حرفشان این بود که حوزه علمیه و روحانیت باید در صحنه باشند.

 

وی افزود: اگر روحانیت حذف می‌شد، این انقلاب به جایی نمی‌رسید و روحانیت پرچم این نهضت را بلند کردند.

 

انتهای پیام/132

 
 

 

http://dana.ir/1312184
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی