شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 شناسه خبر: 1312188
رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی خبر داد
آغاز به کار رسمی اولین مرکز ماساژ ورزشی و توانبخشی پزشکی ورزشی خراسان جنوبی/ هزینه کامل درمان 180 ورزشکار آسیب دیده پرداخت شده است
رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی با بیان این‌که تاکنون هزینه درمان کامل 180 ورزشکار آسیب دیده در استان توسط این هیات پرداخت شده است گفت: اولین مرکز ماساژ ورزشی و توانبخشی پزشکی ورزشی خراسان جنوبی به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا قاسمی، رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی، در گفتگو با خاورستان، اظهار کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی ایران در سال 1326 در سیستم ورزش کشور تأسیس شد و اهم فعالیت‌های این فدراسیون بعد از تشکیل کمیته تأمین خدمات درمانی ورزشی شکل گرفت و گسترش پیدا کرد سپس به تدریج با ایجاد سایر کمیته‌ها، ساختار اجرایی و علمی فدراسیون پزشکی گسترش یافت.

 

وی با اشاره به این که هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی از سال 1383 در بیرجند راه‌اندازی شد گفت: هیئت پزشکی ورزشی، پشتیبان ورزش قهرمانی و سلامت همگانی است که به عنوان یک هیئت مادر، تمامی هیئت‌های ورزشی استان را پوشش می‌دهد و فدراسیون پزشکی ورزشی نیز تمامی فدراسیون‌های ورزشی را پوشش داده و به آنان خدمات ارائه می‌دهد.

 

رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر 11 کمیته خدمات درمانی در خراسان جنوبی به تناسب فعالیت اداره ورزش و جوانان در هر شهرستان، هیئت پزشکی ورزشی فعال است.

 

قاسمی با اشاره به فعالیت چندین کمیته در خراسان جنوبی، گفت: در این استان یکی از مهمترین کمیته‌ها، کمیته خدمات درمانی است که تمامی ورزشکاران سازمان‌یافته استان در بانک اطلاعاتی و در یک سیستم بروز، تمامی اطلاعاتشان ثبت می‌شود.

 

وی ادامه داد: فدراسیون پزشکی ورزشی هزینه‌های درمان ورزشکاران به هنگام بروز حوادث را پرداخت می‌کند.

 

رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی با اشاره به این که در سال جاری حدود 8 هزار و 501 نفر ورزشکار خانم و حدود 13 هزار و 954 ورزشکار آقا در سطح استان ثبت شده داریم که تحت پوشش هیات پزشکی ورزشی استان  قرار گرفته اند افزود: تاکنون هزینه درمان کامل 180 ورزشکار آسیب دیده در استان توسط این هیات پرداخت شده است.

 

قاسمی یادآورشد: نزدیک به 24 پزشک متخصص یا فوق‌تخصص در تهران برابر تعرفه دولتی به ورزشکاران آسیب دیده در صورتی که از کارت بیمه آن‌ها مدت دو ماه گذشته 65 میلیون ریال و اگر مدت آن کمتر از دو ماه باشد مبلغ 35 میلیون ریال کمک هزینه درمان پرداخت می‌کند.

 

وی یکی دیگر از کمیته‌های فعال در خراسان جنوبی را کمیته توانبخشی عنوان کرد و گفت: این کمیته با همراهی تمامی هیئت‌های خدمات درمانی استان، یکی از مجهزترین مراکز فیزیوتراپی در کشور را در بیرجند راه‌اندازی کرده است.

 

رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی، سرمایه اولیه کمیته توانبخشی را 3 میلیارد ریال و تجهیزات و امکانات این مرکز را بیش از 7 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: جدیدترین دستگاه‌های مورد نیاز علم فیزیوتراپی در این مرکز تهیه شده تا به ورزشکاران و مردم استان ارائه خدمات کند.

 

قاسمی خاطرنشان کرد: هیئت پزشکی ورزشی زیر نظر فدراسیون است و ارتباطی با دستگاه دولتی خاصی ندارد و این مرکز نیز از محل درآمدهای هیئت پزشکی ورزشی استان تأسیس شده است که بازرسی از اماکن ورزشی را نیز برعهده دارد.

 

وی با بیان این‌که مرکز فیزیوتراپی خراسان جنوبی با تمامی بیمه‌ها قرارداد دارد تصریح کرد: ورزشکاران می‌توانند با ارائه معرفی‌نامه به صورت رایگان از خدمات این مرکز بهره‌مند شوند و مردم عادی نیز می‌توانند با کمترین تعرفه از خدمات این مرکز استفاده کنند.

 

رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی اظهارکرد: بابت صدور کارت خدمات درمانی، ورزشکاران عادی 15 هزار تومان، دانش آموزان 8 هزار تومان و نابینایان، جانبازان، سازمان زندان‌ها، کارت روستایی و عشایری 10 هزارتومان پرداخت می‌کنند تا بتوانند از خدمات درمان این هیات برخوردار شوند.  

 

قاسمی ادامه داد: هزینه‌های درمانی در مرکز فیزیوتراپی خراسان جنوبی، یک‌چهارم تعرفه مراکز دیگر است.

 

وی ابراز کرد: یکی از مقوله هایی که هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی در آن ورود پیدا کرد بحث آموزش کلیه مربیان، ورزشکاران و فیزیوتراپیست ها است که از نیازهای اساسی ورزش استان قبل، حین و بعد از ورزش و همچنین در پوشش مسابقات ورزشی محسوب می شود که باید به آن توجه کرد.

 

رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی بیان کرد: خدمات آموزشی پوشش مسابقات بیش از یک هزار و 720 ساعت برای آقایان و بیش از یک هزار و 230 ساعت برای خانم ها صورت گرفته است.

 

قاسمی اضافه کرد: مسائلی از قبیل آموزش، ماساژ، روانشناسی، تغذیه، دوپینگ برای یک ورزشکار مهم و تاثیرگزار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی عنوان کرد: دومین دوره آموزشی ماساژ ورزشی ویژه مربیان ورزشی، دانشجویان تربیت بدنی، فیزیوتراپیست‌ها، پزشکان تیم های ورزشی با حضور 40 نفر به به میزبانی خراسان جنوبی برگزار شد که افراد پس از گذراندن این دوره در استخرها، اماکن ورزشی، میراث فرهنگی، هتل‌ها، سالن ورزشی مشغول به کار می شوند.

 

رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی گفت: افرادی که این مدرک را دریافت کرده‌اند در کنار یک پزشک مسئولیت فنی ماساژور را برعهده می‌گیرند.

 

قاسمی تصریح کرد: آموزش ماساژ نیز قبل از تمرین در ورزشگاه جهت جلوگیری از آسیب پذیری و بعد از مسابقات برای رفع خستگی بدن کاربرد دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی بانک امانات تجهیزات پزشکی استان نیز از دیگر خدمات این مرکز است، به گونه‌ای که فرد بیماری که برای مدت محدودی نیاز به تجهیزات پزشکی خاصی مانند ویلچر، کپسول اکسیژن، عصا و تشک مواج دارد می‌تواند تجهیزات مورد نیاز خود را از این مرکز امانت بگیرد.

 

رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی از آغاز به کار رسمی اولین مرکز ماساژ ورزشی و توانبخشی پزشکی ورزشی خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این مرکز در راستای ارائه خدمات به ورزشکاران و همشهریان راه‌اندازی شده است.

 

قاسمی افزود: علاقه‌مندان جهت دریافت نوبت می‌توانند به دفتر هیات پزشکی ورزشی استان واقع در مفتح 34 پلاک 17 مراجعه کنند و خدمات برای ورزشکاران سازمان یافته استان رایگان است.

 

وی خاطرنشان کرد: ساعات کاری خواهران، صبح ساعت 8 تا 12 و 15 تا 18 و برادران 18 تا 23 خواهد بود و کاردرمانی ورزشی، فیزیوتراپی، مگانوتراپی، لیزر کم توان و پرتوان، مگنت تراپی و کشش گردن و کمر از جمله خدمات مرکز توانبخشی به شمار می‌رود.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1312188
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی