شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:37 منتشر شده در مورخ: 1396/11/25 شناسه خبر: 1312517
مدیر کل حفاظت محیط زیست قزوین:
شکارچیان متخلف در دام ماموران یگان حفاظت استان افتادند
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین از دستگیری 14 شکارچی و کشف اسحه قاچاق در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در گفت‌وگو با  شاخص،اظهار کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست ادارات آبیک، البرز و یگان حفاظت محیط زیست اداره کل در حین گشت و کنترل در زیستگاههای حیات وحش در حوزه آبیک۱۴ نفر از متخلفین شکارغیر مجاز پرندگان وحشی را که با ۱۳قبضه اسلحه مجاز و یک قبضه اسلحه قاچاق و ادوات شکار همچون دوربین ، قفس، تور زنده گیری و انواع مهمات مبادرت به شکار ۵۴ قطعه پرندگان وحشی نموده بودند دستگیر نمودند.

وی تصریح کرد ، مامورین اجرائی یگان حفاظت محیط زیست در حوزه شهرستان البرز در پی گشت کنترل مداوم در مناطق تحت مدیریت شهرستان موفق به دستگیری ده نفر متخلف شکار و صید غیر مجاز شده اندکه از متخلفان چهار قبضه اسلحه ، لاشه چهار قطعه کبوتر جنگلی و لاشه شش قطعه چکاوک کاکلی و یک قطعه طرقه چکاوک کشف شده است.

شمسی پور ادامه داد : در عملیاتی مشابه مامورین یگان حفاظت محیط زیست اداره کل با همراهی مامورین یگان حفاظت محیط زیست البرز موفق به کشف ۴ قبضه اسلحه مجاز و یک قبضه اسلحه قاچاق در حوزه استحفاظی البرز شدند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود پرونده متخلفین بعد از بازجویی های اولیه تشکیل و جهت پیگیرد قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی با توجه به بارش برف سنگین و پناه آوردن حیات وحش اعم از پرندگان و چرندگان به جوار سکونتگاههای انسانی در شهر و روستاها از مردم خواست در راستای حفاظت از تنوع زیستی استان هر گونه تخلفات شکار را به مامورین محیط زیست یگان حفاظت گزارش نمایند.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1312517
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی