شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1396/11/25 شناسه خبر: 1312825
استقرار ستاد تسهیلات نوروزی قاین در منطقه گردشگری بوذجمهر/راه اندازی اپلیکیشن قاین گردی
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان قاین گفت: ستاد تسهیلات نو روزی سال 97 در منطقه گردشگری بوذجمهر مستقر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازنسیم قائن ، شاهرخ عباسی رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان قاین در اولین جلسه ستاد هماهنگی وخدمات سفر شهرستان قاین که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری قاین برگزار شد اظهارکرد: با همکاری و تلاش فراوان اعضای ستاد سفرهای نوروزی ،شهرستان قاینات توانست در سال 96 به عنوان شهرستان برتر در ستاد سفرهای نوروزی معرفی و لوح سپاس ازسوی ریاست ستاد سفرهای نوروزی کشور دریافت کند.

وی با بیان این که شهرداران میزبانان واقعی مسافرین هستند گفت:با زیباسازی شهرها وآذین بندی شهر و ایجاد فضایی مفرح وشاد می توانیم استقبال خوبی از مسافرین داشته باشیم.

عباسی  با بیان این که در سال جاری حضور گردشگران خارجی به شهرستان 10درصد افزایش داشته است گفت: بیش از  50 گردشگر از کشور های آلمان،اکراین،آمریکا ،فرانسه و انگلیس به قاین سفر کرده اند .

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قاین  ادامه داد: بیش از  250هزار زائر و گردشگر و مسافردر سال جاری  از شهرستان قاین بازدید داشته اند که 70 درصد این مسافرین مربوط به  ایام عید بوده است.

وی  در ادامه گفت: ستاد مرکزی هماهنگی سفر شهرستان قاینات در سال 97  در منطقه  گردشگری بوذجمهر خواهد بود .

عباسی با بیان این که شعار سال97  از سوی استانداری خراسان جنوبی با عنوان"به  رنگ ارغوان به طعم زعفران" انتخاب شده است گفت:در ستاد سفرهای نوروزی امسال مراسمات شاد ومفرحی با برگزاری آئین سنتی و بومی ومحلی وبا استفاده از ظرفیت عشایر برای مسافرین و مردم ایجاد خواهد شد.

وی افزود:6 غرفه محصولات صنایع دستی در منطقه گردشگری بوذجمهر برپا خواهد شد و هم چنین  نمایش کوزه شکنی که از آئین های سنتی ایام نوروز در شهرستان قاین است به صورت زنده اجرا خواهد شد .

عباسی ادامه داد: جامعه ما نیاز به نشاط دارد و باید این نشاط اجتماعی برای مردم رقم بخورد و لذا درایام نوروز هرشب برنامه های خوبی را در منطقه گردشگری قاین با همکاری سایر دستگاههای اجرایی اجرا خواهد داشت.

وی با بیان این که بیش از هزار کتاب معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری در این ایام در بین مسافرین توزیع خواهد شد گفت: اپلیکیشن  قاین گردی نیز تهیه واز 20 اسفند رونمایی و قابلیت نصب بر روی گوشی ها را خواهدداشت.

عباسی در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که دو اقامتگاه بوم گردی در شهر قاین و در روستای آفریز در سه ماهه اول امسال در شهرستان قاینات افتتاح خواهدشد گفت: سال گذشته 400 میلیون تومان تسهیلات با بهره 3درصد به مجتمع گردشگری طلای سرخ و 1میلیارد تومان با بهره 3درصد در اختیار مجتمع رفاهی قربانی قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1312825
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی