شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 20:50 منتشر شده در مورخ: 1396/11/25 شناسه خبر: 1312909
تهیه کننده فیلم مستند"چنشتی‌ها"خبر داد
اکران فیلم"چنشتی ها" 28 بهمن در بیرجند
تهیه کننده فیلم مستند چنشتی‌ها، از اکران فیلم "چنشتی ها" در 28 بهمن ماه جاری به عنوان اولین فیلم مستند نیمه بلند بومی استان در سینما بهمن بیرجند خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  خاورستان، احسان عمیدیان تهیه کننده فیلم مستند "چنشتی‌ها" امروز در مراسم رونمایی از پوستر فیلم مستند "چنشتی‌ها"، اظهار کرد: فیلم مستند چنشتی‌ها، روایتی از آیین ناشناخته اهالی روستای چنشت است که تاکنون به دلایل متعدد و خصوصا مخالفت اهالی این روستا، هیچگاه به تصویر کشیده نشده است.

 

وی این فیلم را محصول شبکه مستند دانست و یادآور شد: مستند "چنشتی‌ها" حاصل دو سال تلاش شبانه روزی گروهی است که عامل مستند مذکور در شرایط کاری سخت به ساخت آن پرداختند.

 

تهیه کننده فیلم مستند چنشتی‌ها، با تاکید بر این که تاکنون، هیچ گروه فیلم سازی  امکان ثبت آیین مردم این منطقه را نداشت، عنوان کرد: نشان دادن آیین روستای دیدنی چنشت، از مهمترین رسالت ها و فعالیت هایی بود که با جدیت دنبال کردیم و یکی دیگر از اهدافمان آن بود که نگاه‌های غلطی که به این روستا وجود داشت را نقض کردیم.

 

عمیدیان با بیان این که پخش این فیلم به طور یقین تغییری در  نگرش افراد و بینندگان ایجاد خواهد کرد، گفت: روستای چنشت به عنوان یکی از 7 روستای گردشگری است که ثبت جهانی شده است.

 

وی افزود: عواملی همچون فقدان آب، مهاجرت از روستاها و همچنین تخلیه روستاهای مرزی دارای تبعات جبران ناپذیری است که بهترین راه حل برای آن، توسعه توریسم دارد.

 

تهیه کننده فیلم مستند چنشتی‌ها، ادامه داد: بخش خصوصی بایستی برای راه اندازی صنعت توریسم در منطقه تلاش کند.

 

عمیدیان تصریح کرد: این فیلم (مستند چنشتی ها)به عنوان اولین فیلم مستند نیمه بلند بومی خراسان جنوبی در 28 بهمن جاری در سینما بهمن  بیرجنداکران عمومی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1312909
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی