شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 20:20 منتشر شده در مورخ: 1396/12/22 شناسه خبر: 1329522
پزشک زنان و زایمان:
چهارشنبه سوری تهدید جدی برای مادران باردار است
چهارشنبه آخر سال آیین کهن ایرانیان است که اخیرا با بی‌احتیاطی و مواد محترقه باعث آسیب به افراد حساس همچون زنان باردار، کودکان و سالمندان می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پروانه گنجی پزشک زنان و زایمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان خبر گفت: چهارشنبه سوری آیین کهن ایرانیان است که با آداب و رسوم خاصی برگزار می‌شود، بانوان بخصوص زنان باردار باید مراقبت ویژه‌ای دراین روزها داشته باشند.

وی افزود: صدای مواد منفجره باعث رعب و وحشت زنان باردار می‌شود که برای مادر و جنین خطرآفرین است، چهارشنبه سوری تهدید جدی برای مادران باردار می‌باشد.

 

گنجی با اشاره به شادی‌های کاذب بیان کرد: برخی از افراد با شادی‌های کاذب امنیت، آرامش و سلامت دیگران را به خطر میاندازند؛ آن‎ها باید بدانند حتی با روشن کردن یک ترقه می‎توانند جان یک جنین را تهدید کنند.

وی ادامه داد: زنان باردار برای حفظ سلامت خود تا حد ممکن از منزل خارج نشوند؛ علاوه بر صدای مواد منفجره بوی ناشی از این مواد می‌تواند بر سلامت آنان تاثیرگذار باشد.

پزشک زنان و زایمان با تاکید بر حفظ سلامت مادران باردار اذعان داشت: به دلیل فاصله گرفتن این آیین و سنت‌ها از اصل خود گاهی صدمات غیرقابل جبران به افراد وارد می‌شود، ماردان باردار نسبت به سلامت خود بی‌تفاوت نباشند و هشدارها را جدی بگیرند و به هیچ عنوان بجز مواقع اورژانس از منزل نشوند.

وی یادآور شد: سهل انگاری و بی‌احتیاطی گاهی صدمات زیادی را به افراد می‌رساند و شاید منجر به سقط جنین شود؛ افرادی که با بی‌فکری به دنبال سر و صداهای مهیب با مواد خطرناک هستند باید به فکر سلامت زنان باردار، کودکان، افراد مسن، بیماران و... باشند.

گنجی در مورد هنجار شکنیها گفت: در این شب‌ها هنجارشکنی‎ها به اوج میرسد و خطراتی که تماشاچیان و عابران را تهدید میکند کمتر از کسانی که از این مواد استفاده میکند نیست.

وی اظهار کرد: هر سال شاهد حوادث تکان دهنده‌ای از جمله سقط جنین مادران باردار هستیم و اغلب اینان کسانی هستند که ریسک بارداری بالایی دارند و کوچکترین ترس و هیجان سلامت جنین آن‌ها را تهدید می‌کند.

پزشک زنان و زایمان در پایان گفت: بسیاری از آنان پس از این اتفاق شاید برای همیشه شرایط بارداری برای را نداشته باشند و تا آخر عمر این حسرت را با خود به دوش بکشند، پس بیایید به هم رحم کنیم از جنینی که هنوز رنگ دنیا را ندیده تا دیگران.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1329522
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی