شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 11:05 منتشر شده در مورخ: 1397/01/15 شناسه خبر: 1337466
کاوه مدنی معاون یا معاند؟ + سند
«رهبران جوان» پس از بازگشت به کشورهایشان با حمایت‌های گسترده رسانه‌ها بعنوان یک «لیدر موفق» به جامعه معرفی شده و پس از انجام مصاحبه‌های متعدد با رسانه‌های سمعی _ بصری به‌عنوان یک «آلترناتیو مدیریتی» به دولت‌ها پیشنهاد می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از شبکه خبری تهران نیوز ؛ در هفته گذشته تصاویری از رقصیدن کاوه مدنی  معاون  سازمان حفاظت محیط زیست ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که با سرو صدای زیادی همراه بود.

بعد از روی کار آمدن عیسی کلانتری، بحث جاسوسی در بدنه فعلان محیط زیست خود را بیشتر نشان داد این درحالی است در زمان خانم ابتکار این رویه ادامه داشت. روزنامه کیهان  طی گزارشی در ۱۲اسفند ماه ۱۳۹۳ به ماجرای مشکوک حضور اتباع خارجی یا دو تابعیتی در کشورمان در پوشش شکار و فعالیت زیست محیطی از جمله پروژه صیانت از یوزپلنگ ایرانی پرداخته بود که البته مانند بسیاری از هشدارهای دیگری که بعد از وقوع واقعه درستی آن معلوم شد، مورد توجه قرار نگرفت!

این روزنامه می‌نویسد؛ در دوره اصلاحات اخبار ورود شکارچیان از کشورهای حاشیه خلیج فارس به ایران اوج گرفت. ماجرا از این قرار بود که شیوخ عرب دسته دسته مرزهای کشور را درمی‌نوردیدند و در برخی موارد مثل سال ۷۹ پس از شکار بیش از ۱۰۰ قطعه «هوبره» ایرانی با انتشار تصاویر جنایات محیط زیستی خود راهی منزل می‌شدند. معصومه ابتکار، رئیس‌ وقت سازمان محیط زیست نیز اغلب معترض این ماجرا می‌شد و از حمایت این افراد توسط وزارت امور خارجه و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی خبر می‌داد! با این حال مشخص نبود چرا رویه مذکور علی‌رغم معترض بودن همه بخش‌های دولتی پایانی نداشت!

قوه قضائیه و دستگاه‌های امنیتی مدعی بودند که افراد مذکور پس از دستگیری از «مجوز‌دار بودن» اقدامات خود خبر داده‌اند و به همین جهت امکان برخورد قانونی جدی با آنها وجود ندارد. براساس «آیین‌نامه ویژه شکار» که در آخرین سال‌های دولت اصلاحات یعنی سال۱۳۸۱در هیئت دولت به تصویب رسید، اجرای برنامه شکار توسط مقامات عالی‌رتبه کشورهای خارجی در ایران از شمول ضوابط و‌ دستورالعمل‌های عمومی ‌شکار مستثنی شد و تابع مقررات آیین‌نامه مذکور قرار گرفت.

کلانتری از جمله کسانی است که در دوران سابق مدیریتی خود در وزارت جهاد کشاورزی به نابودگر محیط زیست معروف است. منتقدان بر این باورند همراهی کلانتری با حبیب‌الله بی‌طرف به عنوان وزیر نیرو که نامش با سدسازی و طرح‌های انتقال آب از زاگرس به کویر گره خورده نگرانی‌ها را چندین برابر کرده است. جالب است بدانید کارشناسان محیط زیست یکی از عامل اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه گسترش کشاورزی در آن منطقه توسط کلانتری می‌دانند، اما اکنون به حکم رئیس جمهور رئیس احیای دریاچه ارومیه معرفی شده است.

طبق این نامه ۱۴ سال پیش به رئیس دولت اصلاحات  در مورد خشک شدن دریاچه ارومیه هشدار داده شده بود، در حالی که رهبران محیط زیست دولت روحانی دولت دهم و نهم را مقصر این خشک شدن می‌دانند. قابل توجه است که بنا بر این نامه کلانتری از خشک شدن این دریاچه خبر داشت اما هیچ اقدامی در آن دوران نه در جهت بهبود آب و نه ترمیم دریاچه ارومیه صورت گرفته نشد.

*جاسوسی جدید

شورای ملی ایرانیان آمریکا (NIAC) در گزارشی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، برای نزدیک شدن آمریکا و متحدانش به دولت روحانی و در عین حال برای به حاشیه راندن تفکر مقاومت در برابر آمریکا در ایران، هفت استراتژی را به ایالات متحده پیشنهاد می‌‌دهد.این شورا که متشکل از ایرانیان مقیم ایالات متحده است، برگزاری گردهمایی و نشست‌های متعدد با سیاست‌مداران در واشنگتن در مورد وضعیت و سیاست‌گذاری روابط ایران با آمریکا را در کارنامه خود دارد.

یکی از هفت  استراتژی پروژه نفوذ در این شورا بورس کردن دانشجویان ایرانی در دولت اوبا بود بر این اساس مقامات دولت اوباما و کنگره باید مراحل بورس شدن و رفت و آمد دانشجویان ایرانی میان ایران و آمریکا را تسهیل کنند. ایالات متحده باید گروه‌هایی را جهت برقراری رابطه اداری میان تهران و واشنگتن برای انجام این امور تعیین کند. 

از دیگر مراحل بحث زیست محیطی و تخریب محیط زیست در ایران بود که در این چندسال به فور در رسانه‌ها مطرح شد بنا بر این اصل  آمریکا و اروپا برای تقویت روایت مثبت در ایران باید توسط برگزاری سیمنارهای بین‌المللی به دوباره زنده کردن دریاچه ارومیه که در حال خشک شدن است، کمک کنند. در کنار این کار باید با سازمان حفاظت از محیط زیست ایران ارتباط برقرار شود.

بعد از روی کار آمدن دولت روحانی و چراغ سبز دولت ایران جهت مذاکره با آمریکا، جریان رسانه‌ای بسیار قوی مبنی بر بحران آب، مشکلات زیست محیطی، خطر تخریب محیط زیست، خشک شدن دریاچه ارومیه، آلودگی هوا و غیره در کشور راه اندازی شد که هر ساله در حال گسترش آن است. به گونه‌ای این بحران را نشان دادند که ایران باید حتما برای رفع و جلوگیری از آن دست به دامان دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی شوند.

پیام اصلی این کار غرب این است که به ایران نشان می‌دهد نگران آروزهای زیست‌محیطی ایران و به دنبال همکاری در این زمینه است. ضمنا این کار باعث تبادل تجربیات در این زمینه و گسترش آن به نواحی دیگر زیست محیطی نیز می‌شود.

در همین راستا، هیأت‌های مختلفی برای حل بحران‌های زیست محیطی کشور از جمله دریاچه ارومیه به کشور آمدند و همچنین همایش‌های بین‌المللی برای بررسی راه‌های نجات این دریاچه در کشور برگزار شد که شرکت‌کنندگانی از کشورهای اروپایی نیز در آن حضور داشتند.

از جمله تلاش‌های مورد اشاره در این گزارش را هم می‌توان دیدارهای متعدد رئیس سازمان محیط زیست ایران با مقامات کشورهای مختلف دانست که در نوع خود بی‌سابقه  است. دیدار با وزیر خارجه فرانسه و هیأت پارلمانی فرانسه از جمله این دیدارها بود.

*ردپای جاسوسان موساد در محیط زیست ایران

بعد از فضا سازی علیه محیط زیست ایران و وخیم نشان دادن اوضاع توسط رسانه‌های داخلی و خارجی احساس نیاز به افراد یا به عبارت دیگر منجایان محیط زیست در کشور بیش‌تر شد. در همین هنگام چهره‌های مشهوری ورزشی و تلویزیونی به صیانت از محیط زیست پرداختند و از طرفی تشکل‌ها و انجمن‌های حمایت از محیط زیس روزبه روز گسترش پیدا کرد. هم راستا با افزایش حامیان محیط زیست دستگیری جاسوسان در این زمینه بیش‌تر به چشم می‌خورد در آخرین اظهارات ظهر روز بیست و یکم بهمن ماه، عباس جعفری دولت‌‌آبادی؛ دادستان تهران از شناسایی و دستگیری چند متهم مرتبط با یک پرونده جاسوسی خبر داد. 

وی درباره اقدامات متهمان پرونده اعلام کرد این افراد در قالب اجرای پروژه‌های علمی و محیط زیستی نسبت به جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی کشور در حوزه‌های استراتژیک اقدام می‌کردند که با هوشیاری و رصد اطلاعاتی یکی از نهادهای امنیتی کشور، دستگیر و توسط دادستانی تهران بازداشت شدند.

جعفری دولت آبادی همچنین دو روز بعد از خبر دستگیر جاسوسان محیط زیست در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: در نوزده دی ماه سال جاری حسب گزارش کتبی یکی از نهادهای امنیتی که به دادسرای شهید مقدس ارجاع شده است، به موجب دستورات قضایی و با آغاز تحقیقات انجام شده، مشخص شد متهمان پرونده با هدایت افسران اطلاعاتی سیا و موسادماموریت های سه گانه ای را شامل موضوعات زیست محیطی، نفوذ در جامعه علمی ایران و جمع آوری اطلاعات از اماکن حساس و حیاتی کشور از جمله پایگاه های موشکی کشور، دنبال می کرده اند.

او همچنین می‌گوید: در تحقیقات انجام شده برخی متهمان به انجام سفرهای متعدد به سرزمین‌های اشغالی از جمله به منظور شرکت در کنفرانس منارید که با حضور افسر اطلاعاتی موساد در رژیم صهیونیستی برگزار شده، اقرار و اذعان کرده اند که هدف کلی پروژه مشترک سازمان سیا و موساد، ایجاد بحران در برخی از حوزه های زیست محیطی ایران بوده و اطلاعات جمع آوری شده از طریق عوامل پنهان به آمریکا انتقال می یافته و در همین راستا دو نفر از افسران سازمان اطلاعات آمریکا با هویت معلوم در پوشش های مختلف به ایران و برخی از استانهای کشور سفر کرده اند که از جمله اهداف آن‌ها، ایجاد موسسه ای در قالب فعالیت های زیست محیطی بوده و طبق اسناد موجود، این موسسه در حدود یک دهه قبل در ایران با طراحی آمریکایی ها برای تحقق اهداف مدنظر سرویس‌های اطلاعاتی سازمان سیا و موساد و جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده در حوزه های دفاعی و موشکی کشور ایجاد شده است.

*چه اتفاقی در محیط زیست کشور افتاد؟

٢۶ شهریور ٩۶ با حکم عیسی کلانتری، کاوه مدنی معاون محیط زیست شد و محل کار و زندگی‌اش را از لندن به تهران آورد.مدنی بعد از فارق التحصیل در رشته مهندسی عمران در دانشگاه تبریز راهی  کشور سوئد شد که در سال ۱۳۸۴ در رشته منابع آب از دانشگاه لوند فارغ‌التحصیل شد. او در سال ۱۳۸۸ مدرک دکترای خود را در رشته مهندسی عمران محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس دریافت نمود. وی پس از آن دوره پسا دکتری خود را در رشته اقتصاد و سیاست محیط زیست دردانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذراند.

وی قبل از ورود به ایران بارها با رسانه‌های متعدد در خصوص وضعیت محیط زیست ایران گفت‌وگو کرده، همچنین به برگزاری سمینارهای مختلفی در ایران قبل از گرفتن پست معاون پرداخته است. وی بدون هیچ سابقه مدیرتی و همچنین فعالیت سازمانی در ایران در یکی از جایگاه‌های مهم سازمان محیط زیست تکه می‌زند.

مصاحبه کاوه مدنی با بی بی سی

انجام سیمنار توسط مدنی

 

*اما آیا ایران از متخصص خالی است

طبق رتبه بندی(آی اس آی) (isi) ایران رتبه نخست رشد دنیا در تولید مقالات برتر را در سال گذشته کسب کرد، همچنین دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران توانستند در کنفرانس‌های زیست محیطی در رده‌های بالای کشوری قرار بگیرند.

دانشجویان و استاید زیادی در حوزه محیط زیست تحصیل کردند و توانستند پژوهش‌های متعددی در خصوص معضلات محیط زیست ارائه دهند.

جمعی از اساتید دانشگاه‌های کشور  سه شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ بعد از پیروزی حسن روحانی در انتخابات نامه‌ای خطاب به وی نوشتند. در قسمتی از این نامه آمده است که:ما امضاکنندگان این نامه گروهی از متخصصان محیط‌زیست هستیم که همگی به شما رأی داده و با امکانات رسانه‌ای که در اختیار داشتیم برای شما تبلیغ کردیم. ضمن اعتقاد و اشراف به‌ضرورت توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و همدلی با برنامه‌های آن دولت محترم، حفظ محیط‌زیست در قالب توسعه پایدار دغدغه جدی ماست؛ اما فراموش نکنیم محیط‌زیست ایران به همه ۸۰ میلیون ایرانی و میلیون‌ها موجود خدادادی تعلق دارد که با نگاه جامع‌تر بقای همه انسان‌های کره زمین و خود این سیاره سبز در گرو حفظ محیط‌زیست است. ما نه‌فقط در برابر جامعه کنونی، بلکه برای حفظ و بهبود شرایط برای نسل‌های آینده، طبق اصل ۵۰ قانون اساسی، نیز مسئولیت داریم.

همچنین در این نامه ذکر شده: در ابتدای دولت یازدهم با نگاهی امیدوارانه به انتظار اقدام برای حفظ محیط‌زیست نشستیم. محیط زیستی که در آن نه‌تنها انسان‌ها، بلکه سایر زیستمندان، فضایی برای نفس کشیدن و زیستن نداشتند. در چهار سال گذشته وضع محیط‌زیست کشور را رصد کردیم. نگاه دولت یازدهم که خود را دولت محیط زیستی می‌داند، اگرچه برای ما افتخارآمیز و مایه دلگرمی بود، ولی با شتاب عوامل ویرانگر محیط زیستی و بحران‌های پیش رو، به دو دلیل بهبود قابل‌توجهی نداشت: نخست آنکه تخریب‌ها بسیار بیشتر از توان بازسازی طبیعی پیش رفته و دوم آنکه ساختار مدیریتی محیط‌زیست توان و برنامه لازم برای مقابله با روند شتابناک تخریب‌ها را ندارد.

همچنین این اساتید در این نامه اذعان داشتند:  متأسفانه به دلایل متعدد، عدم انسجام مدیریتی، فقدان استراتژی و برنامه مشخص، تمرکز بر فعالیت‌های رسانه‌ای تبلیغاتی، اولویت‌بخشی به مسائل حاشیه‌ای و حزبی به‌جای تمرکز بر وظیفه سازمانی و عدم روحیه مشورت طلبی حتی از بدنه کارشناسی سازمان، باعث شد که فرصت برای بازسازی سازمان و نیز محیط‌زیست و هم هدایت و نظارت دولت به‌سرعت از بین برود و درواقع دولت تدبیر و امید چهار سال ارزشمند خود را در دوران طلایی توسعه مشارکت اجتماعی و روابط بین‌المللی در سایه مدیریت و درایت هوشمندانه شما از دست بدهد.

این نامه نشان می‌دهد کارشناسان و متخصصان محیط زیست به خوبی بر مشکلات محیط زیست احاطه دارند و حتی راهکار مناسبی در جهت بهبود آن در دست اجرا دارند اما رهبران محیط زیست تنها گوش خود را به تحصیل کردگان اروپایی و آمریکایی دادند تا آن منجی محیط زیست ایران باشند.

انتخاب کاوه مدنی به عنوان معاون کلانتری سر و صدای زیادی داشت که برخی آن را ادامه پروژه نفوذ تلقی می‌کنند.

در همین راستا مقاله‌ای به عنوان رهبران جاسوس در  منتشر شده که در زیر بخشی از آن را مشاهده می‌کنید.

تحصیل کردگان کشورها را پس از جذب در مراکز آموزشی شاخص و پس از حمایت‌های همه جانبه و لابی برای اخذ جوایز معتبر با کارنامه‌ای معتبر بعنوان “رهبران جوان” راهی کشورهایشان می‌کنند.

وظیفه آنها اجرای اسناد بالا دستی “یونسکو” و اجرای سیاست‌های اصلی “سازمان ملل” است.
‏”رهبران جوان”جدیدترین، کم هزینه‌ترین و موثرترین سلاح “استعمار نوین” بشمارمی‌آیند. بدین صورت که پس ازتربیت آنها با فرهنگ و تمدن غرب مبتنی بر اصول نئولیبرالیسم و جایگزینی پیش‌فرض‌های دینی و اعتقادی‌شان با مبانی سکولاریسم، چریک‌هایی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، محیط زیستی تربیت میشوند.

‏”رهبران جوان” پس از بازگشت به کشورهایشان با حمایت‌های گسترده رسانه‌ها بعنوان یک “لیدر موفق” به جامعه معرفی شده و پس از انجام مصاحبه‌های متعدد با رسانه‌های سمعی-بصری بعنوان یک “آلترناتیو مدیریتی” به دولت‌ها پیشنهاد می‌شوند؛ دقیقا مشابه سناریویی که برای ‎#کاوه_مدنی اجرا شد!
‏آنچه که در ادامه خواهید دید، بخش کوچکی از رپرتاژ وسیع رسانه‌ای برای معرفی ‎#کاوه_مدنی و تزریق به بدنه مدیریتی کشور است. نکته حائز اهمیت حمایت‌های پیدا و پنهان رسانه‌های معاند یا اپوزسیون از “رهبران جوان” است! رسانه‌هایی که تمام تلاششان نه اصلاح، بلکه سرنگونی نظام است!

‏نفوذ جاسوسان در “محیط زیست”یکی از خطرناکترین حوزه‌های نفوذ است چرا که در پدیده‌های محیط زیستی، میزان آسیب و زمان بازگشت، حیاتی است و به تنهایی می‌تواند امنیتِ آبی و غذایی یک کشور را با چالش‌های جدی روبرو کند! کاری که ‎#کاووس_سیدامامی بعنوان ‎#شاه_مهره “بحران آب” به عهده داشت!
‏جاسوسی محیط زیستی از سال ۸۱ و با تصویب”آیین نامه ویژه شکار” تسهیل شد! پرونده ‎#شکار_ویژه هر چه نکرد اما پای جواسیس را به کشور باز کرد! درست جایی که پای “David Laylin” با آژانس”ایران سافاری” و فروش مجوز شکار “قوچ لارستان” به ثروتمندان امریکایی به قیمت صدهزاردلار به ایران بازمیشود!

‏”دیوید لیلین” از همکاران”موسسه حیات وحش پارسیان”متعلق به ‎مراد_طاهباز و ‎کاووس_سیدامامی و مشاور “مرکز مطالعات اسلام و خاورمیانه” در واشنگتن است! پدر دیوید درموضوعاتی همچون “جدایی آذربایجان از ایران” و “تعیین حق آبه ایران از رودخانه هیرمند” نقش فعالی داشته است! درهر دو باختیم!
‏نکته شیرین ماجرا اما اینجاست که در رسانه‌های کشورمان از “دیوید لیلین” بعنوان “مشاور مرتبط با مسائل تالاب‌ها و مدیریت منابع آب” نام برده می‌شود!
سئوال اما اینجاست؛ چرا “محیط زیست” و “منابع آبی” ما برای امریکایی‌‌ها و انگلیسی‌ها تا این حد مورد توجه قرار گرفته است!؟
‏سئوال اصلی اما اینجاست؛ مگر “استعلام افراد” از “گالری‌های نقاشی” گرفته می‌شود که فردی “سه تابعیتی” بنام ‎#کاوه_مدنی اینگونه براحتی در حساس‌ترین برهه در یکی از مهمترین سازمان‌ها به معاونتی چنین راهبردی می‌رسد!؟

نهادهای مربوطه باید پاسخگو باشند که ‏چگونه افرادی همچون “گری لوئیس” که از چهره‌های مرتبط با ‎#نایاک و باند ‎#نمازی و ‎#هومن_مجد است به راحتی سالها در ایران فعالیت میکند آن هم تحت پوشش “محیط زیست” برای تحقق اهداف ‎#SDGS !
استفاده از سلبریتی‌ها برای تئوری “راه بنداز جا بنداز” هم قابل توجه است!

انتهای پیام/*

http://dana.ir/1337466
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1397/01/16 - 08:44
پاسخ
گزارش عالی بود
rateup 0
ratedown 0
ناشناس
1397/01/16 - 08:46
پاسخ
همین آقای کلانتری، زندگی حدود 10میلیون هم وطن اصفهانی، چهارمحالی، خوزستانی، کرمانی و یزدی را نابود کرد. بازم جاسوس حداقل غیر خودیه اینا که خودین چه بلای بر سر مردم آوردن
rateup 0
ratedown 0