شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 19:51 منتشر شده در مورخ: 1397/01/18 شناسه خبر: 1338852
کشف ضبط و معدوم سازی نیم تن مواد غذایی فاسد در خلیل آباد
کارشناس بهداشت و محیط حرفه ای خلیل آباد از کشف نیم تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در شهرستان خلیل آباد خبر داد و گفت: این مواد غذایی با توجه به تشدید بازرسی ها در ایام نوروز توسط بازرسان سلامت محیط شهرستان معدوم سازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یار خراسانی، محمدرضا وفادار عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای طرح سلامت نوروزی از 25 اسفند ماه 96 آغاز تا پانزدهم فروردین 97، توسط واحد بهداشت محیط و تشدید بازرسی ها در این ایام بیش از نیم تن مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی در شهرستان کشف و معدوم سازی شد.

وی حفظ و ارتقاء سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی را از جمله اهداف برگزاری طرح سلامت نوروزی دانست و خاطرنشان کرد: ارتقاء شاخص‌های بهداشتی مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی به منظور پیشگیری از به‌خطر افتادن سلامتی هموطنان نیز از دیگر اهداف اجرای برنامه سلامت نوروزی در سطح شهرستان خلیل آباد بود.

کارشناس مسئول بهداشت و محیط حرفه خلیل آباد سفر را حرکت موثر بر سلامت جسم و روان انسان دانست و بیان کرد: خوشبختانه همه ساله در آستانه سال جدید بر تعداد سفرهای نوروزی و استفاده از اماکن عمومی و بهداشتی توسط مسافران افزوده می شود.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط ویژه ای که سفرها وجود دارد مقاومت بدن کاهش پیدا می کند، ابراز کرد: مسافران بیش از سایر مواقع در معرض بیماری های قابل انتقال از طریق آب و غذا قرار دارند و به همین منظور برنامه سلامت نوروزی برای صیانت از سلامت آحاد جامعه اجرا می شود.

وفادار با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح 554 بازرسی و کنترل بهداشتی مراکز تهیه ، عرضه و فروش مواد غذایی صورت گرفته است، تصریح کرد: 232 مورد بازرسی و کنترل بهداشتی از اماکن عمومی و 10 مورد اماکن بین راهی در این ایام رخ داده است.

وی همچنین  در ادامه تصریح کرد: 33 اخطاریه بهداشتی نواقص بحرانی و غیر بحرانی و 88 کارت بهداشت جهت شاغلین مراکز و اماکن مشمول برنامه سلامت نوروزی صادر شده است.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به اجرای عملیات کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی آب شرب شهرستان، اذعان کرد: در این مدت بیش از 18 مورد نمونه برداری میکروبی آب شرب و 453 مورد سنجش کلر آزاد باقیمانده آب شرب شهری و روستایی در سطح شهرستان صورت گرفت.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1338852
ارسال نظر
نظرات