شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1397/01/27 شناسه خبر: 1342330
کارشناس مسائل بین الملل؛
حمله آمریکا به سوریه باعث افزایش روحیه جبهه مقاومت شد
کارشناس مسائل بین الملل گفت: همانطور که آمریکا و متحدانش در عراق و لیبی دستاوردی نداشتند، در سوریه نیز هیچ دستاوردی از مواضع خود نخواهد داشت و این حملات باعث افزایش روحیه جبهه مقاومت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصغر زارعی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه اظهار کرد: شکست گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا و متحدان منطقه ای خود در سوریه خصوصا در غوطه شرقی، باعث شد تا غربی ها به مواضع سوریه حمله کنند. 

 

وی افزود: شکست داعش برای سوریه و متحدانش پیروزی بسیار بزرگی محسوب می شود و در همین حال آمریکا همچون گذشته زمانی که به نقطه شکست خود رسیده بود، سناریوی قدیمی حملات شیمیایی را مطرح کرد.

 

کارشناس بین الملل با بیان اینکه آمریکا و متحدانش بهانه حمله شیمیایی ارتش سوریه به منطقه دوما را بهانه کردند، گفت: این بهانه یک دروغ و فریب کاری بزرگ بود همانطور که در دفعات قبل همچون حمله به افغانستان، لیبی و عراق نیز از این روش استفاده کرده بود تا زمینه مداخله و حمله به این کشور را فراهم کند؛ در سوریه نیز همان روش قدیمی را برگزید.

 

وی ادامه داد: آمریکا باز هم به دنبال این بود که با بسیج همه امکانات خود و متحدان غربی و منطقه ای اتهامی را به دولت سوریه بزنند تا دولت سوریه را وادار به عقب نشینی کرده تا امکان حضور نیروهای تروریستی را مجددا در سوریه فراهم کند.

 

زارعی با اشاره به مجادلات سیاسی بین کاخ سفید و کاخ کرملین، تاکید کرد: مواضع سختی که آقای پوتین اتخاذ کرد و مواضعی که در شورای امنیت بیان شد، آمریکایی ها نتوانستند شورای امنیت را برای حمله به سوریه همراه کنند و نهایتا در شرایط که آمریکایی ها از حمله به سوریه منصرف شده و آن را به تعویق خواهند انداخت این حمله رخ داد.

 

وی افزود: همچنین شورای منع گسترش استفاده از سلاح های شیمیایی نیز آماده بازرسی از منطقه دوما بود و بازرسان خود را نیز برای این اقدام آماده کرده بود تا ادعای آمریکایی ها را بررسی کند، آمریکا بدون در نظر گرفتن تمام کنوانسیون های بین المللی و بی توجهی به منشور ملل متحد، با بی اخلاقی به سوریه حمله کردند.

 

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اینکه آمریکا در این حمله هیچ توفیقی حاصل نکرده است، تصریح کرد: در ارزیابی کلی می توان گفت با گذشت 48 ساعت از این اقدام تجاوزکارانه آمریکایی ها در حمله خود کاملا شکست خورده اند و تحلیل تمامی شبکه ها و رسانه های غربی نیز همین عبارت حمله شکست خورده و بدون هیچ دستاورد است.

 

وی عنوان کرد: همانطور که آمریکا و متحدانش در عراق و لیبی دستاوردی نداشتند، در سوریه نیز هیچ برآیندی از مواضع خود برداشت نخواهد کرد و این حملات باعث افزایش جبهه مقاومت شد و حمایت سایر کشورها از دولت بشار اسد این شکست را مفتضحانه تر کرد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1342330
ارسال نظر
نظرات