شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 16:49 منتشر شده در مورخ: 1397/01/27 شناسه خبر: 1342517
در پی افزایش باور نکردنی قیمت طرح ترافیک توسط شورای شهر و شورای عالی ترافیک:
افزایش قیمت طرح ترافیک نفس آژانس‌ها را گرفت
مبلغ طرح برای آژانس‌های کرایه‌ای در سال جاری بنا به تصمیم شورای عالی ترافیک و شورای شهر از 600 هزار تومان به بیش از 4 میلیون تومان رسید که با اعتراض بسیاری از رانندگان و مدیران آژانس روبه رو شد اما گویا شورای شهر بر این قیمت پا فشاری می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از شبکه خبری تهران نیوز ؛ با توجه به جمعیت چندین میلیونی ساکن و غیر ساکن شهر بزرگ تهران ، راهنمایی و رانندگی تهران و شورای شهر از سال‌های گذشته تردد در محدوده‌ای از مرکز شهر را ممنوع کرد.

پس از افزایش بیشتر جمعیت ساکن و میهمان و وسائط نقلیه این محدوده افزایش یافت اما از آنجایی که امکان گسترش این محدودیت بصورت کامل وجود ندارد چرا که علی القاعده مردم باید بتوانند در شهر تردد کنند و تردد در شهر تهران نیز فقط بورت ماشینی امکان دارد لذا گسترش دوم بصورت نوع دوم یعنی بر اساس زوج و فرد می باشد بدین معنی که طرح ترافیک اصلی که هسته اصلی طرح را تشکیل می دهد بطور کلی بجز برای افراد دارای مجوز ممنوع است اما محدوده دوم که دور تا دور هسته اصلی طرح را دربر می‌گیرد بصورت زوج و فرد یعنی براساس آخرین رقم سمت راست پلاک وسائط نقلیه می‌باشد.

هرساله قیمت طرح ترافیک براساس تصمیم شورای عالی ترافیک و شورای شهر افزایش پیدا می‌کند. این طرح برای برخی از کسبه‌ها مانند آژانس‌های کرایه‌ای دارای تخفیفات ویژه‌ای است.

طبق بررسی‌های صورت گرفته و به گفته مسئولان بعد از فعالیت تاکسی‌های اینترنتی به شدت کسب و کار آژانس‌های کرایه‌ای افت پیدا کرد که تعداد زیادی از آن‌ها تعطیل شدند. یکی از مزیت‌های که آژانس‌ها بر آن تاکید می‌کنند و شاید بتوان گفت شریان اصلی زنده ماندن آن‌ها است بحث طرح ترافیک است.

در سال جاری بنا به تصمیم شورای عالی ترافیک و شورای شهر مبلغ طرح برای آژانس‌های کرایه‌ای از ۶۰۰هزار تومان به بیش از 4 میلیون تومان رسید که با اعتراض بسیاری از رانندگان و مدیران آژانس روبه رو شد اما گویا شورای شهر بر این قیمت پا فشاری  می‌کند.

طرح ترافیک جنجالی تهران که پس از حرف و حدیث‌های فراوان به تصویب شورای شهر رسیده و برای اجرا به شهرداری ابلاغ شده، به دلیل برخی مغایرت‌های قانونی از جمله افزایش بی سابقه و چندین برابری عوارض برای برخی گروه‌های هدف، در دستور کار کمیسیون تخصصی شهرداری‌های دیوان عدالت اداری قرار گرفته است.

 

*قیمت جدید طرح ترافیک نابودی آژانس را به دنبال دارد

سید حسن هاشمی معاون اتحادیه آژانس تاکسی تلفنی و موسسات توریستی در گفت و گو با خبرنگار تهران نیوز  در خصوص نرخ جدید طرح ترافیک گفت: طرح جدید ترافیکی پایتخت بنا بر مصوبه شورای عالی ترافیک و شورای شهر تهران برای رانندگان آژانس‌های کرایه‌ای 4 میلیون و ۵۰۰هزار تومان اعلام و به اتحادیه ابلاغ شد.

هاشمی اظهار کرد: بعد از بررسی در خصوص قیمت طرح ترافیک به این مسئله رسیدیم که هیچ راننده‌ای نمی‌تواند این مبلغ را بپردازد. با وجود آژانس‌های اینترتی و مضاعف شدن مبلغ طرح ترافیک  این کسب و کار  ۵۰ساله سابقه که در حدود ۱۲۰هزارنفر راننده و پرسنل تنها در استان تهران دارد، در معرض تعطیلی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بنا به تصمیم شورای عالی ترافیک و شورای شهر این مبلغ مصوب و ابلاغ شد و همه به این امید که تصمیمات دیگری بگیرند و با این وضعیت تولید و بیکاری مطمئن باشید در ابتدا آژانس‌های تهران برچیده می‌شود و در مرحله بعدی در کل کشور این اتفاق خواهد افتاد و بیش از ۷۰۰هزار نفر بیکار می‌شوند.

معاون اتحادیه مبلغ طرح ترافیک در سال گذشته را ۶۲۵هزار تومان برشمرد و بیان کرد: مبلغ 4 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای  رانندگان که جزو قشر ضعیف هستند، بسیار بالا  می‌باشدو از مسئولان درخواست داریم بازنگری مجدد نسبت به این تصمیم داشته باشند.

هاشمی در خصوص پیگیری اتحادیه برای تغییر در بازنگری این تصمیم گفت:اعضای هیات مدیره آژانس‌های کرایه اعتراض خود را به مراکز متولی اعلام کردند اما هنوز هیچ گونه عکس العملی از سوی مسئولان دیده نشده است.

 

* احتمال لغو اجرای طرح جدید قوت گرفت

 دیوان عدالت اداری شهریور ماه سال گذشته مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص افزایش عوارض طرح ترافیک سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ به دلیل افزایش ۸۰ درصد عوارض که مخالف ماده ۷۷ اصلاحی قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و بیش از نرخ تورمی اعلام شده توسط بانک مرکزی بوده را باطل اعلام کرد، اما طرح جدید ترافیک تهران برای برخی گروه‌ها افزایش  ۴۰۰ درصدی دارد.

این در حالی است که هشتم اسفندماه سال ۹۶ قاضی ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران در خصوص «ورود سازمان بازرسی به موضوع طرح ترافیک خبرنگاران»، گفت: سازمان بازرسی در این قضیه وارد شده و پرسنل ما در آنجا حضور دارند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «چرا هنوز اقدامی صورت نگرفته است»، تصریح کرد: هنوز قیمت نهایی تصویب نشده است که ما بخواهیم ورود کنیم و فکر هم نمی‌کنم که این قیمتی که عنوان کرده‌اند به تصویب برسد.

سراج ادامه داد: یا آلودگی هوا داریم یا نداریم؛ اگر آلودگی داریم، خودرو با طرح یا بی طرح تفاوتی ندارد و با گرفتن پول آلودگی تمام نمی‌شود.

رئیس سازمان بازرسی کشور با بیان اینکه من با ۱۰۰ درصد طرح ترافیک خبرنگاران به این صورت مخالفم، گفت: باید تصمیم عاقلانه گرفته شود، در صورت تصویب قیمت طرح ترافیک خبرنگاران، سازمان بازرسی ورود خواهد کرد.

از سوی دیگر ۱۵ فروردین ماه امسال هم سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت از آغاز تست دوربین‌‌های محدوده طرح ترافیک خبر داد و گفت: پلیس کار تست دوربین‌های خروجی محدوده طرح ترافیک را شروع کرده و سعی داریم در مهلت مقرر پاسخ عملکرد دوربین‌ها را با توجه به خواسته‌های طرح ترافیک جدید ارائه دهیم.

وی افزود: پلیس سعی دارد تا قبل از پایان فروردین و در مهلت پیش‌بینی شده پاسخ عملکرد دوربین‌ها در رابطه با خواسته‌هایی را که در طرح جدید مطرح است ارائه دهد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1342517
ارسال نظر
نظرات