شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1397/01/28 شناسه خبر: 1342850
توسط شهرداری‌های چناران و زهان؛
تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بین شهر چناران و زهان منعقد شد
طی بازدید شهردار زهان از مراکز دیدنی چناران، تفاهم‌نامه خواهرخواندگی این شهر با چناران امضا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران، محمدرضا دهقان، شهردار زهان، ضمن بازدید از مراکز دیدنی و ییلاقی چناران و با حضور در شهرداری چناران، تفاهم‌نامه خواهرخواندگی زهان با چناران را با دکتر هادی بارویی، شهردار چناران منعقد کردند.


دهقان در جلسه انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار داشت: با توجه به موقعیت ویژه چناران و نزدیکی آن به مرکز استان خراسان رضوی و همچنین تجارب ارزنده مجموعه مدیریت شهری و برخورداری از طبیعت زیبا و به‌منظور تبادل‌نظر و بهره‌گیری از تجارب موفق شهرداری چناران و انتقال آن به مجموعه شهرداری زهان، این تفاهم‌نامه در موضوعات و مفادی که تنظیم گردیده، منعقد می‌شود.


شهردار زهان به موضوع همکاری‌های مشترک دو شهرداری اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه چناران جزء شهرهای تقریباً بزرگ استان خراسان رضوی است و دارای درجه 7 در رتبه‌بندی درجات شهرداری‌ها قرار دارد، می‌توانیم در حوزه‌های مشورتی و هم‌افزایی در جهت ایجاد شهری ایدئال گام برداریم.


وی اظهار کرد: از موضوعات مهم تفاهم‌نامه بین دو شهرداری، تبادل اطلاعات در خصوص حوزه‌های مرتبط با قسمت‌های فنی، عمران، خدمات شهر، آتش‌نشانی، منابع انسانی، ماشین‌آلات و غیره بر اساس مجموعه قوانین و مقررات سازمان شهرداری‌ها و دستورالعمل‌های استانداری‌های دو استان انجام خواهد شد و درواقع شهرداران دو شهر و مدیران و کارشناسان مرتبط در قسمت‌های مختلف شهرداری‌ها در موضوعات مختلف کاری و تخصصی با یکدیگر به تبادل‌نظر و مشورت می‌پردازند.


شهردار زهان ابراز امیدواری کرد با امضای این تفاهم‌نامه گامی مهم در جهت خدمت‌رسانی بیشتر و مطلوب‌تر با استفاده از نظرات سازنده یکدیگر برای شهروندان دو شهر چناران و زهان برداریم.


بارویی نیز در این نشست گفت: به نمایندگی از طرف خانواده بزرگ شهرداری چناران، امید داریم تا با توجه به اشتراکات موجود فرهنگی این دو شهر و با امضاء این تفاهم‌نامه، بتوانیم زمینه خدمت‌رسانی مضاعف را برای مردم این دو شهر ایجاد کنیم.


شهردار چناران، همکاری بین دو شهرداری در خصوص مسائل کاری را الگویی برای دیگر شهرهای هم‌جوار و همچنین سایر استان‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد تا با عقد این تفاهم‌نامه و رسیدن به اهداف مشترک موردنظر طرفین، شرایط مناسب برای سفر مردم دو شهر فراهم شود.


گفتنی است شهر زهان در استان خراسان جنوبی از توابع شهرستان زیرکوه با جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر، قرار دارد و عمده درآمد اهالی این منطقه از طریق کشاورزی است که زرشک بیشترین سطح زیر کاشت را به خود اختصاص داده است.


خواهرخواندگی قراردادی است بین سران مملکتی یا سران دو شهر که برای ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر انسانی و فرهنگی بسته می‌شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1342850
ارسال نظر
نظرات