شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1397/01/28 شناسه خبر: 1342889
رییس شبکه دامپزشکی چناران خبر داد؛
۳ میلیون قطعه جوجه ریزی در ۷۰ فارم طیور چناران
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان چناران از سه میلیون و 309 هزار قطعه جوجه ریزی در 70 واحد پرورش طیور چناران در سال گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران، محمد سیاح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته بیش از سه میلیون و 310 هزار قطعه جوجه ریزی در فارمهای طیور این شهرستان صورت گرفته است.

رئیس شبکه دامپزشکی چناران در این خصوص گفت: در سال گذشته علاوه بر پرورش بیش از یک‌میلیون و 436 هزار قطعه طیور گوشتی و پرورش بیش از یک‌میلیون و 34 هزار قطعه جوجه یک‌روزه تخم‌گذار و بیش از 794 هزار قطعه پولت تخم‌گذار و همچنین بیش از 45 هزار جوجه مادر تخم‌گذار در این شهرستان پرورش‌یافته است.

وی افزود: صنعت مرغداری و تولید گوشت سفید و تخم‌مرغ یکی از ارکان مهم اقتصادی است لذا در جهت حفظ این صنعت می‌بایست اقداماتی به‌منظور جلوگیری از رخداد بیماری انجام داد که ازجمله آن رعایت برنامه واکسیناسیون منظم و مرتب بر اساس دستورالعمل، توسط مرغداران است.

سیاح ضمن اشاره به فعالیت 70 واحد پرورش طیور در شهرستان چناران، افزود: به‌منظور حراست از واحدهای پرورش‌دهنده طیور علاوه بر واکسیناسیون رعایت کامل شرایط بیوسکوریتی از طرف مرغداران الزامی است لذا این شبکه با اعمال سیاست‌های نظارتی و کنترلی از طریق بازدیدهای مستمر از قبل از جوجه ریزی تا موقع بارگیری نسبت به رعایت شرایط کامل بهداشتی حساسیت خاصی از خود نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: از طرفی به‌منظور حمایت از مرغداران و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی توسط بعضی از متخلفین جوجه ریزی در واحدهای فوق فقط توسط مجوزهای رسمی دامپزشکی و با ارائه کد ره‌گیری امکان‌پذیر است و در تمامی مراحل پرورش رخداد هرگونه بیماری توسط کارشناسان دامپزشکی رصد و موردبررسی قرار می‌گیرد.

این مسئول از پرورش‌دهندگان طیور خواست: با توجه به اینکه درگیری تعدادی از مرغداری‌ها به بیماری به علت عدم رعایت فاصله جوجه ریزی، جوجه ریزی بیش از ظرفیت و یا عدم رعایت نکات بهداشتی می‌باشد. لذا به‌منظور حفظ سرمایه خود و جلوگیری از زیان‌های اقتصادی نکات بهداشتی را جدی بگیرند و با اجرای دقیق برنامه واکسیناسیون از شیوع بیماری جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1342889
ارسال نظر
نظرات