شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 18:19 منتشر شده در مورخ: 1397/02/16 شناسه خبر: 1359923
عضو هیأت رئیسه مجلس:
همه ما مجلسی‌ها باید در برابر فرهنگیان بازنشسته شرمسار باشیم
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: همه ما مجلسی‌ها باید خجالت بکشیم که تاکنون پاداش فرهنگیان بازنشسته باقی مانده و پرداخت نشده، البته دولت در تلاش است که این امر محقق شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از نافع، صبح امروز به مناسبت هفته معلم مراسم گرامیداشتی با حضور نماینده مردم اسدآباد در مجلس، سرپرست فرمانداری، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان، جمعی از مسئولان، فرهنگیان و بازنشستگان این شهرستان در سالن شهدای آموزش و پرورش اسدآباد برگزار شد.

بازنشستگان فرهنگی، سفیران اخلاقند

در این مراسم، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از بازنشستگان فرهنگی به عنوان سفیران اخلاق یاد کرد و گفت: بازنشستگان آموزش و پرورش بعداز 30 سال از عمر پربرکت خود در کلاس درس و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان، به عنوان سرمایه‌های اصلی این جامعه از پس نیز علم، اخلق، ادب و انسانیت را در سطح جامعه خواهند داشت.

 

در عدم تکمیل پروژه استخر شنای فرهنگیان شرمنده آنان هستیم
اکبر رنجبرزاده با اشاره به نیمه تمام ماندن پروژه استخر شنای فرهنگیان و دانش‌آموزی، گفت: در سال 92 اسکلت این پروژه بنا نهاده شده و حتی 3 میلیارد تومان عتبار به ان اختصاص داده شد که متأسفانه در جایی دیگری در استان هزینه شده است.

 

وی گفت: ما مسئولان در نیمه تمام ماندن پروژه استخر فرهنگیان شرمنده فرهنگیان هستیم و این قول را می دهیم که تا 12 ماهه امسال کمتر یا بیشتر این پروژه را به نتیجه برسانیم.

 

همه ما مجلسی‌ها خجالت زده بازشنستگان فرهنگی هستیم
وی در خصوص عدم پرداخت پاداش بازنشستگان، گفت: همه ما مجلسی‌ها باید خجالت بکشیم که تاکنون پاداش فرهنگیان بازنشسته باقی مانده و پرداخت نشده است، البته دولت در تلاش است که این امر محقق شود.

 

وی تصریح کرد: عدم توجه به جایگاه فرهنگیان خسارت جبران ناپذیری را به جامعه خواهد زد و نباید یک معلم دغدغه مالی در زندگی داشته باشد.

 

دیدگاه سیاسی سرپرست فرمانداری اسدآباد برای ما مهم نیست
وی با اشاره به انتصاب سرپرست جدید فرماداری اسدآباد، گفت: ما آقای حمیدوند را با آغوش باز پذیرفته ایم و مهم نیست که ایشان چه دیدگاه سیاسی دارد، بلکه کار آمدی و تلاش او برای توسعه این شهرستان مهم است.

 

حمایت از مسئولی که به چرخه توسعه شتاب دهد
وی خاطرنشان کرد: هر مسئولی که بتواند چرخه توسعه شهرستان را در زمینه های مختلف شتاب دهد، از او حمایت و مسئولی که انگیزه و ناتوان باشد را جایگزینی برای او انتخاب خواهیم کرد.

 

لزوم تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس به عنوان مطالبه
مدیرکل آموزش و پرورش اسدآباد هم در سخنانی به تصویب لایحه رتبه بندی معلمان اشاره کرد وخواستار توجه بیشتر مجلس به این قشر از جامعه شد.

پورداوود همچنین افزود: از مجلستقاضا داریم که لایحه خدمات مدیریت کشور در اردیبهشت ماه به تصویب برسد و اموزش و پرورش هم همانند دیگر دستگاههای دولتی به آن اضافه شود.

دانش اموزان دو پدر و دو مادر دارند
وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه دانش آموزان باید به آموزهای دینی اهتمام ویژه داشته باشند، افزو: دانش آموزان باید بدانند که دو پدر و دو مادر دارند و یکی از آنها در قالب معنوی و دیگری در قالب تن و باید به آنان احترام ویژه داشته باشند.

لزوم توجه آموزش و پرورش به آموزش و پرورش
امام جمعه اسدآباد هم در سخنانی به جایگاه و مقام معلم اشاره کرد گفت: آموزش بدون رورش و پرورش بدون آموزش معنا ندارد و فرهنگیان باید به این دو اهتمام ویژه داشته باشند.

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی مجد با اشاره به فرموده امام(ره) در خصوص شهید مظهری، گفت: ایشان فرمودند که شهید مطهری در قدرت ایمان، بیان و طهارت روح کم نظیر بود و معلمان ما امروز باید همچون شهید مطهری باشند.

معلمان انقلابی شوند و انقلابی تربیت کنند
وی با تأکید بر انقلابی بودن فرهنگیان، گفت: معلمی که خود انقلابی باشد می‌تواند فرد انقلابی تربیت کنذدد و اعتقادات دینی دانش‌آموزان را بالا ببرد.

امام جمعه اسدآباد با بیان اینکه معلمان نباید در مقابل قدرنشناسی ها، بی توجهی‌ها چه از سوی اداره و چه همسایه، اجتماع و چه دولت قد خم کنند، افزود: اگر دولت نتوانست توقعات شما معلمان رابرآورده سازد، نباید انگیزه تربیت و تعیلیم از سما جدا شود.

شرمنده تحصیل کرده بیکار هستم
سرپرست فرمانداری اسدآباد هم گفت: دست افرادی که در وحدت و کار برای شهرستان گام بردارند، می بوسم و البته شرمنده همه تحصیلکرده‌های بیکار شهرستان هستم که بعداز سال‌ها تحصیل هنوز نتوانستند شغلی مناسب داشته باشند.

 

کریم حمیدوند با اشاره به اینکه اسدآباد سومین شهرستان استان همدان است که در زمینه زیرساخت‌های دانشگاهی فعال است، گفت: شرمنده ایم از روستائیان که هنوز با راه شوسه و عدم گازرسانی روستا مواجه هستند و امیدواری بتوانیم امسال تمام روستاها را گازدار و ره آسفالتته کنیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1359923
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی