شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1397/02/17 شناسه خبر: 1360167
رئیس اداره میراث فرهنگی اسدآباد :
دربند" اسدآباد،قابیلیت تبدیل به منطقه گردشگری را از دست داده است
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد درپاسخ به انتشار این گزارشی در خصوص وضعیت نامناسب منطقه گردشگری "دربند" گفت: خارج شدن دربند از حالت طبیعی امکان تبدیل آن به منطقه گردشگری را کم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛پایگاه خبری نافع،در چند روز گذشته  طی انتشار گزارشی به منطقه تفریحی دربند و کمبودهای آن در شهرستان اسدآباد پرداخت.

در این گزارش عنوان شد که؛ این منطقه بکر که در روستای بوجین قرارگرفته همانند عروس هزار دامادی است که هرکس به فکر ذی‌نفع شدن از آن است و کسی به وضعیت نامناسب آن توجهی ندارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد درپاسخ به انتشار این گزارش در گفتگو با خبرنگار ما گفت: خارج شدن دربند از حالت طبیعی امکان تبدیل آن به منطقه گردشگری را کم کرده است.

کامران اکبری‌شایگان؛ درخصوص منطقه بکر و دیدنی دربند در روستای بوجین اسدآباد، اظهار کرد: تا زمانی که زیرساختهای لازم برای دربند انجام نشود، این مکان قابلیت تبدیل شدن به منطقه گردشگـری را ندارد.

وی گفت: برای راه اندازی یکـ منطقه گردشگری نیازهای اولیه ای همچون نیروی انتظامی، راه مناسب، برق و سرویس بهداشتی لازم اسـت که متاسفانه هیچکدام از این قابلیتها در دربند وجـود ندارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد با انتقاد شدید از حفرکوه ها و ایجاد استخر ماهی در این منطقه، گفت: به جز نبودن امکانات فوق در این مکان خارج شدن دربند از حالت بکرِ خود مشکل بزرگتری برای تبدیل دربند به منطقه گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه در هفته های گذشته به همراه معاون فرماندار در این منطقه حضور داشـته بیان کرد: در انجام این موضوع تنها اداره میراث پای کار نیست و لازم است چند نهاد دیگر نیز در اجرای این مهم حضور یابند.

اکبری‌شایگان در پایان سخنانش به همکاری اداره میراث فرهنگی با بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: این مرکز آمادگی دارد همکاری لازم را با بخش خصوصی انجام دهد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1360167
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی