شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 10:55 منتشر شده در مورخ: 1397/02/19 شناسه خبر: 1360529
کنترل ورود و خروجی مناطق حفاظت شده ملایر در زمان زاد و ولد وحوش
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر از کنترل ورود و خروجی مناطق حفاظت شده ملایر در زمان زاد و ولد وحوش به مدت یک ماه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مجید شعبانلو در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، با اشاره به وجود دو منطقه حفاظت شده گلپر آباد و لشگر در در ملایر اظهار کرد: تعدااد مناطق شکار ممنوع نیز سه منطقه زند، علوی و تالاب آق گل است.

 

وی با اشاره به اینکه وضعیت خشکسالی سال گذشته برای منطقه لشگر در در ملایر  نگران کننده بود که هم  برای وحوش هم برای پوشش گیاهی مشکل ایجاد کرده بود گفت:  در این راستا  باعث خشکی چشمه‌ها و آبشخورها در منطقه حفاظت شده بودیم.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر  تصریح کرد: عمدتا بارش‌های اخیر از دهم فروردین ماه تا کنون  این نگرانی را تا میزان زیادی رفع  کرده است که با توجه به وضعیت خوب پوشش گیاهی و وضعیت مناسب چشمه‌ها  از خطر خشکسالی فاصله گرفتیم.

 

وی  در ادامه از کنترل وود و خروج افراد مختلف به مناظق حفاظت شده ملایر  از 15 اردیببهشت ماه تا 15  خرداد  ماه خبر داد و افزود:  با توجه به اینکه این تاریخ  به مدت یک ماه  ، ماه زاد و ولد وحوش است کنترل ویژه مناطق حفاظت شده  صورت می‌گیرد.

 

شعبانلو اضافه کرد: در این ایام تا سر پا شدن بره های متولد شده وحوش  این کنترل انجام می‌شود تا حیات وحش وضعیت بی استرسی را طی کنند.

 

 وی افزود: همچنین محیط بانان ما با تمام تلاش از ورود افراد ی که برای کندن گونه‌های گیاهی از جمله موسیر، و گون به این منطقه می‌آیند جلوگیری کرده و در صورت تخلف با افراد  خاطی برخورد می‌شود.

 

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر همچنین به وضعیت تالاب آق گل اشاره کرد و گفت: با توجه به خشکسالی سال گذشته بارش‌های باران امسال نیز نتوانست حال تالاب را تغییر دهد و تالاب آق گل در خشکی کامل به سر می‌برد.

وی  با اشاره به اینکه در مجموع منطقه زند و سد کلان نیز که در مجاورت ابن منطقه قرار دارد جز مناطق شکار ممنوعه است گفت: صید ماهی و هر نوع پرنده نیز در ابلن منطقه ممنوع است.

 

شعبانلو از مردم وهمه گردشگران خواست تا در این فصل  ورود به مناطق حفاظت شده را مراعات کنند.

 

 انتهای پیام/

http://dana.ir/1360529
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی