شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1397/02/19 شناسه خبر: 1360686
واکنش سازمان امور دینی و سخنگوی دولت ترکیه به بیانیه حذف آیات قرآن در فرانسه؛
این کتاب رحمانی بدون تغییر تا امروز آمده و تا قیامت هم تغییر نخواهد کرد/ بکیر بوزداغ: آن‌ها بی‌مخ‌ و وحشی‌‌های قرن 21 هستند و فرقی با ابوجهل ندارند
سازمان امور دینی ترکیه در واکنش به بیانیه 300 شخصیت فرانسوی جهت حذف برخی آیات قرآن کریم، این اقدام را مغایر با عقل، علم، تاریخ، حقیقت، حقوق و وجدان دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، سازمان امور دینی ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به بیانیه 300 شخصیت فرانسوی که در آن خواستار حذف برخی آیات قرآن کریم شده‌‌اند، اعلام کرد: تهمت زدن به اسلام، مسلمانان و قرآن از روی حوادث رخ داده توسط فردی یا عاملان ناشناس مغایر با عقل، علم، تاریخ، حقیقت، حقوق و وجدان است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه گروهی بی‌احترامانه جرات پیشنهاد حذف برخی آیات قرآن کریم را کرده اند، آمده است: به اعتقاد تمام مسلمانان، قرآن آخرین کتاب آسمانی است، این کتاب رحمانی بدون تغییر تا امروز آمده و تا قیامت هم تغییر نخواهد کرد؛ طبق فرمایشات قرآن، اعتقادات انسان‌ها هر چه باشد ارزشمند و غیرقابل تعرض است.

همچنین در این بیانیه آمده است: تمامی اقدامات تحریک‌آمیز که به مسلمانان آزار و به صلح جهانی آسیب می‌رساند را به شدت محکوم کرده و افکار عمومی را به برخورد عادلانه‌تر و حقانیت فرا می‌خوانیم.

همچنین بکیر بوزداغ، سخنگوی دولت ترکیه در ارتباط با این موضوع در حساب توییتر خود نوشت: "سیصد نویسنده و سیاستمداران فرانسوی از جمله نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور اسلام‌ستیز سابق این کشور با ایراد اتهام ترویج یهودی‌ستیزی و خشونت، خواهان حذف برخی آیات قرآن کریم شده‌ اند. آنها بی‌مخ‌ها و وحشی های قرن 21 هستند و فرقی با ابوجهل ندارند. ورژن غربی داعش هستند.

در طول تاریخ دشمنانی بسیار قدرتمندتر از سارکوزی نتوانستند قرآن را از بین ببرند، همگی آنها نابود شدند اما قرآن تا قیامت پایدار خواهد ماند؛ نیکولا سارکوزی که هیچ، اگر تمام دشمنان اسلام هم جمع شوند نمی‌توانند حتی یک آیه از قرآن را بیاورند. این کتاب هرگز تغییر نخواهد یافت."

گفتنی است، 300 شخصیت فرانسوی از جمله نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه، سه نخست وزیر سابق این کشور و نمایندگانی از گروه‌های یهودی و مسیحی با امضای بیانیه‌ای خواستار حذف برخی آیات قرآن کریم، کتاب مقدس مسلمان‌ها شده‌اند؛ این موضوع واکنش‌‌های منفی زیادی را در پی داشته است.

انتهای پیام/

 
 

 

http://dana.ir/1360686
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0334 sec