شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 17:14 منتشر شده در مورخ: 1397/02/19 شناسه خبر: 1360898
مدیرکل استاندارد استان همدان خبر داد:
وجود 97 وسیله بازی غیر استاندارد در شهربازی‌های استان
مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: 97 تجهیز و وسیله بازی در شهربازی‌های استان غیر استاندارد هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمد مددی در گفت و گو با نافع،با اشاره به لزوم تجهیزات شهربازی‌ها در استان اظهار کرد: مجموعه‌های شهربازی فعال در سطح استان 25 مورد است که 298 تجهیز در آنها نصب شده‌است.

وی با بیان اینکه201 مورد از تجهیزات مذکور دارای تأییدیه ایمنی هستند گفت: 97 مورد دیگر هنوز مجوزهای لازم را ارائه نداده و پلمپ شده‌اند و اجازه بهره‌برداری نخواهند داشت.

مدیرکل اداره استاندارد همدان تصریح کرد: میزان استانداردها در هر مجموعه بازی متفاوت است زیرا گاهی در یک مجموعه چندین تجهیز وجود دارد که برخی استاندارد و برخی دیگر غیر استاندارد هستند و یا در یک مجموعه تجهیزات معدودی وجود دارند. 

وی افزود: نحوه نظارت اداره استاندارد بر تجهیزات تفریحی به این شکل است که اگر این تجهیزات، وارداتی باشند در گمرک واردکننده مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و تا تأییدیه ایمنی دریافت نکنند اجازه ورود به کشور نخواهند داشت.

مددی بیان کرد: وقتی فرد مجوز راه‌اندازی شهربازی را دریافت کرد بازهم باید تجهیزات او با استانداردها انطباق داده شده و مجوز دریافت کند که این بازرسی‌ها و صدور تأییدیه‌ها توسط شرکت‌های تأیید صلاحیت شده در سازمان استاندارد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از تجهیزات شهربازی‌ها که در داخل کشور تولید می‌شوند باید پروانه تأیید سازمان استاندارد داشته باشند گفت: تولید، توزیع و نصب این نوع تجهیزات ا ابتدا تحت نظارت سازمان استاندارد و با اخذ مجوزهای لازم ممکن خواهد بود.

مدیرکل اداره استاندارد استان همدان متذکر شد: بهره‌برداران تجهیزات بازی موظف هستند تأییدیه و گواهینامه ایمنی را کنار تجهیزات نصب کنند  بنابراین چنانچه این گواهینامه نصب نشده باشند مردم باید مطالبه داشته باشند.

وی با بیان اینکه سامانه استانداردسازی تجهیزات تفریحی(ISAD) برای اطلاع عموم مردم از استاندارد تجهیزات راه‌اندازی شده‌است تبیین کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به این سامانه در قسمت گزارشات مردمی، موارد تخلف را گزارش داده و همچنین از استانداردهای تجهیزات بازی مطلع شوند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1360898
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0310 sec