شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 17:04 منتشر شده در مورخ: 1397/02/19 شناسه خبر: 1360980
آغاز به کار نخستین کنگره ملی نانوفناوری در علوم سلامت
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: اولین کنگره ملی نانوفناوری در علوم سلامت از 19 الی 20 اردیبهشت ماه در راستای آشنایی عموم جامعه با این فناوری و یادآوری اهمیت آن برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از نافع،سعید بشیریان امروز در این کنگره با بیان اینکه بحث نانوفناوری موضوعی بسیار مهم و جدی در تمام علوم از جمله علوم پزشکی است، اظهار کرد: نانو فناوری یک رشته جدید نبوده بلکه یک رویکرد جدیدی در تمام رشته ها است که اگر از آن بهره نبرند شکست خواهند خورد.

 

بشیریان با تاکید بر اینکه نانو فناوری قسمتی از آینده نبوده بلکه تمام بشریت است، ابراز کرد: در آینده کل بشریت به نانو فناوری گره می‌خورد.

 

وی با اشاره به اینکه این فناوری اثرات چشمگیری در زندگی بشریت خواهد داشت، تصریح کرد: همانطور که پیش‌بینی شده است تحول شگرفی در بحث نانو از سال 2025 آغاز شده و تا سال 2054  تمام قسمت‌های جامعه را دربر خواهد گرفت.

 

 عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: همانطور که گفته شده در سال 2045 افراد حتی بدون مراجعه به پزشک می‌توانند از طریق موبایل آخرین وضعیت ژنتیکی خود را تشخیص داده و از اتفاقاتی که در سطح سلول‌هایشان رخ می‌دهد آگاهی یابد.

 

وی با اشاره به اینکه درحوزه محیط زیست استفاده بسیاری از فناوری نانو شده و در آینده شدت خواهد یافت، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این فناوری لازم است که جامعه ازآن آگاهی یافته و به سمت و سوی او حرکت کنند.

 

بشیریان با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی در راستای نانوفناوری عملکرد قابل توجهی داشته یادآور شد: 120 طرح تحقیقاتی و 170 مقالع در این زمینه چاپ شده است.

 

وی در پایان اظهار کرد: طی تحقیقاتی که انجام شده میزان آسم و آلرژی و حساسیت‌های فصلی در استان همدان بیشتراز دیگراستان ها است بنابراین برای یافتن علت این موضوع کارگروهی متشکل از متخصصین مختلف در12 رشته از دانشگاه‌های علوم پزشکی، صنعتی شریف و بوعلی سینا دعوت کرده‌ایم تا هرکدام از دیدگاه خودشان موضوع را بررسی کنند از آنجایی که این پروژه بسیار مهم و جدی است برای آن 5 تا 10 سال زمان نیاز داریم.
 

انتهای پیام/

 

 
http://dana.ir/1360980
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0276 sec