شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 17:05 منتشر شده در مورخ: 1397/02/19 شناسه خبر: 1361028
افتخار آفرینی دیگر از نابغه‌های تبریزی؛
مقام اول سورن‌وسورنا در لگوکاپ دانشگاه صنعتی شریف/ اعزام دوقلوهای تبریزی به مسابقات جهانی دبی
دوقلوهای نابغه تبریز بعد از ثبت اختراع تور والیبال هوشمند این بار با کسب مقاوم اول مسابقات لگوکاپ دانشگاه صنعتی شریف افتخار آفریدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج،  سورن و سورنا دوقلوهای شش ساله تبریزی که نخستین اختراعشان به نام تور هوشمند والیبال را به ثبت رسانده بودند، حالا یک سال بعد از این اختراع بار دیگر افتخارآفرینی کردند و مقام اول مسابقات لگو کاپ در دانشگاه صنعتی شریف را به دست آورند.

کتایون ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج در خصوص افتخار آفرینی فرزندان خود اظهار داشت: سورن و سورنا امروز هفت ساله هستند و در 14 اردیبهشت توانستند مقام اول را در سیزدهمین جشنواره مسابقات پژوهشی لگو کاپ دانشگاه صنعتی شریف را کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات زیر نظر دانشگاه صنعتی شریف و شرکت دانش‌بنیان لگو برگزار می‌شود، تاکید کرد: در این مسابقات 32 رشته شرکت داشتند که سورن و سورنا در لیگ سازه خلاق شرکت داشتند که شامل ایده‌های جدید است.

سورن‌وسورنا در لیگ سازه خلاق دانشگاه صنعتی شریف مقام اول را کسب کردند

مادر این دوقلوهای تبریزی با بیان اینکه نخستین اختراع آنها در پنج سالگی بوده است، عنوان کرد: سورن و سورنا در این دوره از مسابقات در لیگ سازه خلاق مقام اول را کسب کردند و اختراع‌شان هم کفش مولد انرژی با قابلیت خنک کننده می‌باشد و برای اعزام به مسابقات جهانی در 27 مهرماه در دبی کارت دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در این مسابقات بچه‌های زیادی همسن با سورن و سورنا شرکت داشتند اما در لیگ سازه خلاق فکر نمی‌کنم کسی همسن با بچه‌های من بوده باشد، چون آنها با بچه‌های دبیرستانی مسابقه می‌دادند و می‌توانم بگویم جز استثنائات هستند، لیگ سازه خلاق مربوط به اختراعات است و در این حوزه مقام اول کشوری را به دست آوردند.

ظهیری در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون از طرف مسئولین حمایتی صورت گرفته است، توضیح داد: از نظر مالی بچه‌ها کاملا تحت نظر خانواده و هدایت‌هایی که پدر و مادر دارند هستند، اما از نظر معنوی آقای پاشایی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و آقای اشرفی معاون ایشان حامی بچه‌ها بودند و از آنها متشکریم.

قدرت و ایده‌های دوقلوهای تبریزی فوق‌العاده است

وی در خصوص اینکه سورن و سورنا مخترعان کوچک کشور هستند، تصریح کرد: قدرت فکر سورن و سورنا و ایده‌هایی که دارند برای کشور بسیار مفید است، من بیشتر دوست دارم مرکزی باشد که روی اختراعات آنها سرمایه‌گذاری کند؛ زیرا اینها نه در یک رشته بلکه چندین رشته در حال آموزش هستند و نابغگی آنها در پنج سالگی توسط دانشگاه تهران تایید شده است.

این مادر جوان با اشاره به اینکه باید کسی باشد که ایده‌های سورن و سورنا را به اختراع تبدیل کند، ابراز کرد: البته من از سویلا سجودی نماینده لگوکاپ در آذربایجان‌شرقی بسیار متشکرم و در حال حمایت فکری از ایده‌های دوقلوهای من هستند.

انتهای پیام/

 
 
 

 

http://dana.ir/1361028
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0304 sec