شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 17:05 منتشر شده در مورخ: 1397/02/19 شناسه خبر: 1361033
واکنش وزارت خارجه آذربایجان به اظهارات نخست وزیر جدید ارمنستان؛
جدایی‌طلبان ارمنی قره باغ در میز مذاکرات حضور نخواهند داشت/ باکو امیدوار بود نیروهای سیاسی هوشیار و آگاه به قدرت برسند
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با رد حضور نمایندگانی از جدایی طلبان ارمنی قره باغ در میز مذاکرات تنها ارمنستان را طرف مقابل خود در میز مذاکرات می داند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حکمت حاجی اف روز سه شنبه در گفت‌‌و گو با "ریانووستی"، اظهارات پاشینیان در پارلمان ارمنستان را سوال برانگیز خوانده و ابراز داشت: وقتی اعتراضات علیه رژیم سرژ سرکیسیان در ارمنستان آغاز شد، باکو امیدوار بود که نیروهای سیاسی هوشیار و آگاه در این کشور به قدرت برسند.

 سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، در واکنش به اظهارت نیکول پاشینیان، نخست وزیر جدید ارمنستان درباره مناقشه قره باغ، عنوان کرد: جمهوری آذربایجان ارمنستان را تنها طرف مذاکرات حل مناقشه قره باغ می‌داند و نیروی دیگری را به رسمیت نمی‌شناسد.

حاجی‌اف عنوان کرد: دولت جمهوری آذربایجان به هر حال از ابتدای تحرکات در ارمنستان اعلام کرد که امیدوار است نیروهای سالم و آشنا به مسائل منطقه در ارمنستان به قدرت برسند.

گفتنی است؛ پاشینیان طی سخنانی در پارلمان ارمنستان آمادگی خود را برای مذاکرات با جمهوری آذربایجان و حل مناقشه قره باغ اعلام و در عین حال گفت که نمایندگان ارامنه جدایی طلب قره باغ کوهستانی هم باید در این مذاکرات حضور یابند.

موضوع حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی در پشت میز مذاکرات حل مناقشه قره باغ، پیشتر نیز از سوی دولت‌‌های وقت ارمنستان مطرح و با مخالفت شدید دولت باکو مواجه شده بود.

انتهای پیام/

 
 
 

 

http://dana.ir/1361033
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی