شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:54 منتشر شده در مورخ: 1397/02/20 شناسه خبر: 1361361
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست همدان اعلام کرد:
کارخانه های دانه بندی و سیلیس کوبی در صدر واحدهای آلاینده استان/ شناسایی 60 واحد صنعتی آلاینده
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: بر اساس پایش صورت گرفته در سال گذشته،60 واحد صنعتی آلاینده در سطح استان شناسایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سید عادل عربی در گفتگو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه  براساس پایش های صورت گرفته، کارخانه های دانبدی و سنگ کوبی در صدر واحدهای آلاینده استان  قرار دارند، اظهارکرد: 60 واحد صنعتی و یا خدماتی به عنوان واحد آلاینده محیط زیست، شناسایی و پس از تایید در کار گروه معرف صنایع تبدیلی آلاینده استان معرفی شدند که از این  تعداد 38واحد در زمینه آلودگی هوا و 32 واحد در زمینه فاضلاب به عنوان واحد آلاینده محیط زیست معرفی شدند .

 

عربی بیان داشت: البته این واحدها در تمام طول سال آلاینده نبودند و برخی از آن ها فصلی بودند ، ممکن است واحدی در طول چهار فصل آلاینده

اعلام شده باشد و یا واحدی صرفا برای یک فصل آلاینده بوده باشد.

 

وی عنوان کرد: اما روند اقدامات اداره کل محیط زیست استان در شناسایی واحدها به این صورت است که در وهله نخست هر فصل پایش واحدهای صنعتی و خدماتی استان شروع و نمونه برداری های لازم انجام می شود و خود اظهاری ها نیز صورت می گیرد و پایش در چندین نوبت صورت می گیرد و تکرار می شود .

 

عربی عنوان کرد: اگر واحدی آلاینده باشد به آن اخطار داده می شود و اگر واحدی آلاینده باشد و اعلام نکند به منزله سرپیچی است و بعد از بررسی آن نتایج به شهرستان مربوطه ارسال می شود .

 

وی تصریح کرد: واحدهای متخلف به سازمان امور مالیاتی معرفی می شوند و مقدار مشخصی مالیات می پردازند که این مبلغ به شهرداریها و دهیاریها داده می شود تا در امورات محیط زیستی استفاده شود .

 

سرپرست اداره محیط زیست استان همچنین گفت: واحدهایی که آلایندگی بالایی دارند و معمولا شاکی خصوص دارند علاوه بر اینکه به امور مالیاتی معرفی می شوند به مراجع و واحدهای قضایی اعلام می شود و دستور پلمپ آن واحد گرفته می شود .

 

وی با اشاره به اینکه در استان همدان معمولا آلودگی هوا داریم افزود: عمدتا کارخانه های سیلیس کوبی و دانه بندی و سنگ کوبی در شمار واحدهای آلاینده در استان هستند و واحدهایی که بخاطر عدم مدیریت فاضلاب معرفی شدند عمدتا صنایع غذایی ، کشتارگاهها و صنایع رنگ و نساجی هستند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1361361
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0347 sec