شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 17:26 منتشر شده در مورخ: 1397/02/21 شناسه خبر: 1361535
سرپرست اداره کل امور دانشجویان خارج از کشور:
فرار نخبگان بیداد می کند
سرپرست اداره کل امور دانشجویان خارج از کشور فرار نخبگان را بزرگترین معضل جامعه کنونی ما عنوان کرد و گفت: تا وقتی که بهایی به نخبگان جامعه داده نشود نخبگان ما فراری خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از نافع،عصر روز گذشته نشستی صمیمی بین اعضای مجمع پویندگان اعتلای شهر و جمعی از فعالین اجتماعی شهر با دکتر عبدالحمید علیزاده یکی از همشهریان مقیم تهران و سرپرست اداره کل امور دانشجویان خارج از کشور برگزار شد.

 

علیزاده که عضویت دوره اول شورای شهر بهار را نیز بر عهده داشته به بیان خاطرات و تجربیات خود در این سمت پرداخته و به بیان برخی مشکلات پیش روی پیشرفت شهر پرداخت.

 

علیزاده در بیان تعریفی از سرمایه ماندگار در شهر گفت: در سالهای گذشته شاهد ورود سرمایه های عظیم در شهر بودیم، اما این سرمایه به سرمایه ماندگار تبدیل نشد و با یک حرکت غیر اصولی این حجم از سرمایه ها از شهر خارج شد، ما باید تعریفی از سرمایه ماندگار داشته باشیم تا بتوانیم از این گونه سرمایه ها استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به فعالیت گروه ها و نهادهای مردمی در شهر گفت: فعالیت فرهنگی نیاز به زیرساخت دارد و این زیرساخت در اذهان مردم است و سمن ها باید بر روی این مقوله کار کنند و مرز بین سنت و مدرنیته را شفاف کنند.

 

عضو دوره اول شورای شهر ، شورای اول شهر را نتیجه اعتماد حاکمیت و دولت به مردم دانست و گفت: خوشبختانه شورای اول به خوبی توانست از این اعتماد نتیجه بگیرد و کارهای خوبی نیز صورت گرفت؛ اما به تدریج دیدگاه به شورای شهر تغییر پیدا کرد و تنوانست با قدرت اولیه پیش رود.

 

وی با اشاره به کارگیری همشهریان ما، دکتر محبی و جعفری در سمت های مختلف در وزارت علوم توسط وزیر علوم ، این مسئله را باعث خوشحالی و فخر شهرستان دانست و گفت: اولین مسئولیت من در شورای شهر ، شیرین ترین مسئولیت من بود و خوشحالم که در آن زمان مسئولیت ایجاد دانشگاه پیام نور بهار بر عهده من گذاشته شد.

 

وی ادامه داد: اگر چه در افتتاح ساختمان دانشگاه کسی با من تماس نگرفت و یادی هم از من نکردند ، اما خوشحالم که ایجاد اولین جرقه های آموزش عالی در شهر بهار را به لطف شورای شهر اول بر عهده داشتم و در تملک زمین و ساخت دانشگاه نقشی بر عهده داشتم.

 

علیزاده فرار نخبگان را بزرگترین معضل جامعه کنونی ما عنوان کرد و گفت: تا وقتی که بهایی به نخبگان جامعه داده نشود نخبگان ما فراری خواهند شد. این مسئله نه تنها در شهر که در کشور نیز وجود دارد و ما شاهدیم که در طول چند سال اخیر سرمایه های فکری زیادی از کشور خارج شده و متاسفانه در کشورهایی با رتبه پایین مشغول کار و زندگی هستند.

 

وی در ادامه به سمن ها و نهادهای مردمی توصیه کرد که وارد مسائل سیاسی نشده و پشت هیچ حذب و گروهی قرار نگیرند تا بتوانند آزادانه به کار خود که مهمترین آن پرورش در کنار آموزش است، ادامه دهند.

 

در انتها اعضای مجمع پویندگان با اهدای هدیه ای از حضور دکتر علیزاده در جمع فعالین اجتماعی شهر بهار تقدیر کردند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1361535
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0346 sec