شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:57 منتشر شده در مورخ: 1397/02/23 شناسه خبر: 1362177
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دنا خبر داد؛
ایجاد اردوگاه امداد در شهر سی سخت و پاتاوه/توزیع چادرهای امانی بین دهیاری های روستاهای شهرستان دنا
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دنا گفت: برای امنیت بیشتر و آمادگی کامل نیروهای امدادی اردوگاه امداد و نجات در دو شهر سی سخت و پاتاوه برپا شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل ازسفیر دنا،سید دارا دادفر در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری به ایجاد اردوگاه امداد و نجات در شهر سی سخت و شهر پاتاوه اشاره کرد و گفت: با توجه به  زمین لرزه های پیاپی و پس لرزه های بعد از آن بعد از زلزله بالای 5.2 ریشتری دنا برای آمادگی کامل و خونسردی  و امنیت بیشتر مردم شهرستان دنا ایجاد دو اروگاه امداد را در شهر سی سخت و شهر پاتاوه در دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه اردوگاه امداد در شهر سی سخت در حال حاضر برپااست، بیان کرد: این اردوگاه در حال حاضر در سایت شهر سی سخت برپا شده و خانواده هایی که می خواهند جوانب احتیاط را رعایت کنند می توانند در این اردوگاه استقرار یایند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دنا به برخی خبرها مبنی بر توزیع چادر بین مردم نیز اشاره کرد و گفت: چادرهای هلال احمر فقط در منطقه اردوگاه و مناطقی که ارزیابهاپیش بینی کنند امکان نصب دارند.

دادفر با بیان اینکه چادرهای هلال احمر به صورت امانی بوده و افراد متقاضی در ازای دریافت این چادرها بایدبرگه وثیقه را پر کنند،بیان کرد:حتی جمعیت هلال احمر به برخی از دهیاریها نیز چادر توزیع کرده و حتی در برخی از روستاها که خانواده های آنان با مشکلاتی روبه رو بوده و حتی فرزند معلولی داشته باشند چادر برای آنان برپا شده است.

وی با بیان اینکه این چادرها باید بعد از اتمام و به پایان رسیدن مأموریت به هلال احمر باز گردانده شوند، ابراز کرد: این یک موضوع قانونی است و کسانی که متقاضی چادر هستند باید بدانند که این چادرها به صورت امانی درخدمت آنان قرار میگیرد وبعدا باید به جمعیت هلال احمر باز گردانده شوند.

لازم به ذکر است در روزهای گذشته و از تاریخ 12 اردیبهشت ماه بعد از زلزله 5.2ریشتری دنا چندین پس لرزه حتی بالای 4ریشتر شهرهای یاسوج و سی سخت و حومه آن را لرزانده است که همین موضوع باعث رعب و وحشت مردم این مناظق شده که در این زمینه برخی از مردم از بیم زلزله های شبانه، شب را بیرون از خانه های خود سپری کرده اند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1362177
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی