شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 09:00 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 شناسه خبر: 1362246
مدیرعامل فرودگاه همدان:
افزایش ۲۰ درصدی مسافر در فرودگاه همدان / حج و زیارت برای برقراری پرواز همدان-نجف همت کند
مدیرعامل فرودگاه همدان با اشاره به نرخ رشد ۷درصدی جابجایی مسافر ازطریق ریل هوایی در کشور گفت: استان همدان در این موضوع موفق به افزایش ۲۰ درصدی مسافر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، سهراب کلوندی دیروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: به کمک شرکت هواپیمایی و ناوبری ایران کلیه زیرساختها در فرودگاه همدان فراهم است و سال گذشته این فرودگاه موفق بوده است با وجود محدودیت منابع مالی و اعتباری و در شرایطی که نقدینگی به صورت اسناد خزانه بود از طریق منابع داخلی پروژه های مرتبط را به پایان برساند.

 

وی تصریح کرد: از جمله پروژه های مورد اجرا، سردرب اصلی فرودگاه و محوطه سازی، بودند که از منابع داخلی تأمین اعتبار و ساخته شد و پیش از پروازهای حج تمتع زیباسازی محوطه هم به پایان می رسد.

مدیرعامل فرودگاه همدان با بیان اینکه یکی از زیرساختهای مورد نیاز در هر استان فرودگاه است عنوان کرد: تجهیز و توسعه فردگاه نیازمند سرمایه گذاری های بزرگی است و خوشبختانه ما در این موضوع توفیقات بسیاری داشتیم.

وی تبیین کرد: در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ حدود ۲۰ درصد افزایش مسافر داشته ایم که میانگین کشوری در این موضوع ۷ درصد بوده است.
کلوندی با اشاره به برقراری پروازهای همدان- کیش و همدان مشهد در فرودگاه همدان بیان کرد: در این بین افزایش پروازهای تهران به دلیل میزبانی همدان در رویدادهای گردشگری ۲۰۱۸ بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: استاندار همدان در  جلسات متعدد بر لزوم حمایت از پروازهای فرودگاه همدان به ویژه پرواز همدان-تهران تأکید کرده است بر این اساس ظرفیت ما از ۱۶ درصد به ۳۳ رسیده اما روند رشد کند است و باید بیش از ۵۰ درصد باشد.

مدیرعامل فرودگاه همدان با اشاره به جابجایی مسافران جشنواره پویانمایی در استان همدان تبیین کرد: جشنواره پویانمایی با قطار به همدان رسید در حالی که ما ظرفیت پذیرش ۳۰۰ نفر را داشتیم.

وی همچنین به عدم مشارکت و همراهی آژانسهای مسافرتی در تقویت پرواز همدان-تهران اشاره و بیان کرد: جلساتی با آژانس های هواپیمایی داشتیم و مسائل متعددی را در این خصوص مطرح کرده ایم اما آژانسها اقبال کمتری به این موضوع نشان داده اند و در واقع ما از آژانسهای هواپیمایی همدان ناامید شده ایم.

 

کلوندی با بیان اینکه برای حفظ و تداوم پرواز همدان -تهران مهلتی ۲ ماهه از شرکت هواپیمایی داریم که نیمی از آن گذشته است گفت: تبلیغات پرواز غیر از هواپیمای جمهوری متعلق به بخش خصوصی است و  ما اجازه تبلیغ نداریم بنابراین لازم است پرواز همدان-تهران توسط مدیران مورد تأکید قرار گیرد و رسانه ها در تبلیغ این موضوع نقش ایفا کنند.
 

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت هواپیمایی جمهوری در موضوع پرواز همدان-تهران زیان ده شده است زیرا توجیه اقتصادی برای نقل و انتقال ۷ یا ۸ مسافر وجود ندارد اگرچه شرکت هواپیمای جمهوری متعهد شده در مسیرهای درخواستی پرواز منظور کند اما ما ظرفیت مسافران را حداقل هم نرسانده ایم.

مدیرعامل فرودگاه همدان با اشاره به اینکه در استان همدان ۷ آژانس، مجوز برقراری پرواز چارتری دارند عنوان کرد: ما ظرفیت های عظیمی از جمله حمایت از پروازهای حج تمتع را داریم که سال گذشته رفت و برگشت ۳هزار و ۵۰۰ مشرف به حج را بر عهده داشتیم و امسال این ظرفیت را به ۴هزار و ۲۰۰ نفر رسانده ایم.

وی متذکر شد: برقراری پرواز همدان-نجف که از مطالبات مردم استان است در ظرفیت این فرودگاه دیده شده اما اداره حج و زیارت استان باید بر این مهم همت گمارد زیرا پروازهای عتبات تنها به درخواست و پیگیری این اداره ممکن خواهد بود.

انتهای پیام/ 

 
http://dana.ir/1362246
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0360 sec