شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 17:24 منتشر شده در مورخ: 1397/02/23 شناسه خبر: 1362321
رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده:
اعتبارات پاسخگوی نیاز عشایر نیست/ممانعت از کوچ زودهنگام باعث کاهش خسارت به عشایر لنده ای شد
رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده گفت: باتوجه به تعداد زیاد عشایر شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده به هیچ وجه ممکن اعتبارات پاسخگوی نیاز عشایر نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید خداداد اجتهادی در حاشیه بازدید از مناطق عشایری شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده، ضمن اشاره به وضعیت راه های عشایری در شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده گفت: به دلیل بارندگی های پی در پی چند هفته گذشته خسارات زیادی به راه عشایری و ایل راه ها وارد شده است .

وی افزود: هم اکنون پیگیرهای زیادی از طریق امورعشایری و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در هر سه شهرستان در حال اجرا است.

رئیس اداره امور عشایری شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده تصریح کرد: شهرستان لنده تنها شهرستانی در سطح استان است که ممانعت از کوچ زودهنگام باعث کاهش خسارت به عشایر این شهرستان شد.

وی تاکیدکرد: باتوجه به تعداد زیاد عشایر شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده به هیچ وجه ممکن اعتبارات پاسخگوی نیاز عشایر نیست.

اجتهادی اظهارکرد: اعتبارات یکی از شهرستان های استان در حوزه امورعشایری سال 96بیش از یک میلیارد و 300میلیون بود و اعتبارات شهرستان لنده تنها 300میلیون تومان که این توزیع اعتباراتی به توجه حجم و تعداد عشایر شاید پاسخگو نباشد و نیاز است که ادارات بیشتر ما در این زمینه حمایت کنند.

رئیس اداره امورعشایری لنده گفت: انتظار داشتیم اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در خصوص جاده منطقه عشایری کوه سفید همکاری لازم را با امورعشایری جهت بهبود تردد عشایر این منطقه داشته باشد که متاسفانه تاکنون این امر تحقق نیافت.

 وی خطاب به عشایرشهرستان گفت: باتوجه به اعلام سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت جوی و بارن های سیل آسا انتظار داریم برای حضور در مناطق ییلاقی خود عجله نکنند و به اخطار های سازمان هواشناسی توجه کنند تا از بروز هرگونه مشکل پیشگیری شود.

گفتنی است از جمعیت 11هزارنفری عشایر استان کهگیلویه وبویراحمد بیش از 6 هزار خانوار آن در شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده ساکن هستند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1362321
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی