شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 شناسه خبر: 1362528
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:
فرهنگیان 15درصد حامیان طرح اکرام ایتام قزوین را شامل می‌شوند
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طرح اکرام ایتام در استان قزوین با مشارکت 18 هزار و 706 حامی در حال اجراست که 15 درصد حامیان را فرهنگیان تشکیل می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید مومنی در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد: طرح‌های مختلفی در این نهاد اجرا می‌شود و طرح "اکرام ایتام" یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد امام خمینی (ره) است که به واسطه حضور پرشور مردم از برجستگی‌های خاصی برخوردار است.


وی ادامه داد: در موفقیت این طرح همین بس که امروز یتیم بدون حامی در استان قزوین نداریم و متوسط میزان دریافتی ایتام از محل کمک حامیان در استان قزوین، بیش از متوسط کشوری است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در استان قزوین هزار و 681 یتیم داریم که از این تعداد، 633 یتیم در شهر قزوین سکونت دارند و هفت هزار و 430 حامی حمایت از ایتام شهر قزوین را بر عهده دارند.

وی توضیح داد: طرح اکرام ایتام در استان قزوین با مشارکت 18 هزار و 706 حامی در حال اجراست که 15 درصد حامیان را فرهنگیان تشکیل می‌دهند؛ در واقع کسانی که در عرصه علم آموزی در جامعه اثرگذار هستند در زمینه انفاق نیز پیشگام هستند و این امر می‌تواند الگویی برجسته برای دانش آموزان باشد.

مومنی افزود: استان قزوین مردمی نیکوکار دارد چراکه علیرغم تنگناهای اقتصادی در جشن نیکوکاری سال 96 میزان کمک‌های مردمی با رشد 203 درصدی به بیش از پنج میلیارد و 700 میلیون تومان رسید.

وی ادامه داد: تنها در مدارس استان 500 میلیون تومان به صورت نقدی جمع آوری شد و مبالغ جمع آوری شده در هر مدرسه در میان دانش آموزان نیازمند همان مدرسه توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: رسیدگی به ایتام سعادت می‌خواهد و شما حامیان این سعادت را دارید که در عرصه فرهنگ و انفاق گام‌های موثر و شایسته ای داشته باشید.

وی یادآورشد: در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی‌های انجام شده و حمایت خیران و اعتبارات کمیته امداد در سال 97 پرونده ایتام را در حوزه مسکن ببندیم یعنی در پایان سال یتیم بدون مسکن نداشته باشیم.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1362528
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی