شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:41 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 شناسه خبر: 1362534
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان‌شرقی خبر داد؛
پلمپ ۱۸ مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز/ در مرکز استان مجوز خانه مسافر صادر نشده است
آبدار از پلمپ و توقف فعالیت، ۱۸ مرکز اقامتی غیر مجاز در تبریز خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، مرتضی آبدار ضمن اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرنگاران ابراز داشت: بخشی از گردشگران داخلی و خارجی توسط افراد سودجو به مراکز اقامتی غیرمجاز و شخصی هدایت شده و اسکان می‌یافتند که از دید نهادهای مربوطه در امر نظارت خلاف قانون و لازم به پیگیری قانونی بود.

وی متذکر شد: اجازه فعالیت به اماکن اقامتی غیرمجاز در استان را نمی‌دهیم، چرا که فعالیت این گونه اماکن خسارت‌های مادی و معنوی جبران‌ناپذیری را برای گردشگران و نیز مالکان اماکن اقامتی در پی خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی خاطرنشان ساخت: در راستای حمایت‌ از مراکز اقامتی مجوزدار، در جریان اقدامات نظارتی معاونت گردشگری و انجام بازدیدهای صورت گرفته با همکاری اتحادیه انجمن‌های حرفه‌ای استان این مراکز شناسایی شده و توسط پلیس اماکن استان پلمپ شد.

وی بیان کرد: این امر در راستای ارتقا آگاهی عمومی و با همکاری نهادهای نظارتی در سطح استان انجام پذیرفت، متقاضیان این امر اگر تصمیم فعالیت در این حوزه را دارند، باید با مراجعه به مراکز ذیربط نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند.

آبدار در پایان با بیان این که در کلانشهر تبریز تاکنون برای هیچ خانه‌ای با عنوان «خانه مسافر» مجوز صادر نشده و فعالیت این خانه‌ها در گردشگری غیرمجاز تلقی می‌شود، اذعان داشت: تنها ۴ خانه مسافر در سطح استان دارای مجوز رسمی فعالیت و پذیرش مسافران را هستند که در صورت مشاهده موارد غیر مجاز دیگر به واسطه نهادهای نظارتی شناسایی و پلمپ خواهند شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1362534
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی