شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 شناسه خبر: 1362542
نماینده مردم تبریز، ‌اذرشهر و اسکو؛
پژوهش‌های مکتوب خاک‌خورده در دانشگاه‌ها و ادارات را تبدیل به فیلم مستند کنید
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بودجه‌های کلانی صرف تهیه پژوهش‌هایی مکتوب می‌شود که هیچ تاثیری هم ندارد اما اگر همین پژوهش‌ها به صورت فیلم مستند درآیند، تاثیر ‌آن را خواهیم دید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، محمد اسماعیل سعیدی در نشست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انجمن مستندسازان با ارائه پیشنهاداتی کاربردی، عنوان کرد: حداقل اعتبار مورد نیاز برای تشکیل صندوق حمایتی از مستندسازان باید از سوی انجمن صنفی به کمیسیون ارائه شود تا کمیسیون از وزارت ارشاد این موضوع را مطالبه کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: چنانچه امسال نتوانیم بودجه‌ای برای صندوق حمایت از مستندسازان از بودجه‌های موجود وزارت ارشاد گردآوری کنیم این ردیف بودجه را باید در آذرماه سال جاری در بودجه سال 98 پیش‌بینی کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه بیمه هنرمندان نیز مجلس شورای اسلامی مبلغ 800 میلیارد تومان برای بیمه هنرمندان در بودجه سال 97 در نظر گرفت که باید مشخص شود چند درصد از این رقم صرف بیمه مستندسازان شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از مسائلی که باید به صورت کلان پیگیری شود این است که چه الزامی وجود دارد پژوهش‌های دانشگاهی و پژوهش‌های مورد نیاز دستگاه‌های مختلف به صورت مکتوب باشد، هیچ آیه‌ای نازل نشده است که این پژوهش‌ها در متون چند صد صفحه‌ای انجام شود و دست آخر نیز خاک بخورد.

وی افزود: می‌توانیم با بهره‌گیری از ظرفیت مستندسازان پژوهش‌ها را به صورت فیلم تدوین و تهیه کنیم چرا که تأثیرگذاری آن نیز بسیار بیشتر است.

انتهای پیام/

 
 
  •  

 

http://dana.ir/1362542
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی