شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 شناسه خبر: 1362547
فرماندار تبریز؛
2 هزار و 200 کلاس درسی در تبریز باید تخریب و بازسازی شود/ لزوم حذف قوائد زاید برای اعطای مجوز تاسیس مدارس غیردولتی
راستگو گفت: برخی مدارس تبریز جزو بافت‌های فرسوده به شمار می‌آیند که بایستی اعتبارات لازم جهت نوسازی آن‌ها تخصیص یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، علیار راستگو در جلسه بررسی مسائل مدارس غیر دولتی ناحیه یک آموزش و پرورش تبریز با بیان اینکه احداث مدارس غیر دولتی، قانون کشور می‌باشد، ابراز داشت: ورود بخش خصوصی در مباحث تعلیم و تربیت و سواد آموزی در توسعه کشورمان در مباحث علمی موثر است.

فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت وظیفه اصلی آموزش وپرورش است، عنوان کرد: در کنار نخبه‌پروری و تربیت نسل آینده کشورمان باید به کیفیت تحصیل و مباحث سوادآموزی دانش آموزان در مدارس با ایجاد فضای مناسب و امکانات و تجهیزات بروز توجه بیشتری شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز در ادامه خاطرنشان ساخت: علم موتور اصلی و محرک اقتصاد کشور می‌باشد و موسسین مدارس غیردولتی در کنار بحث تعلیم و تربیت باید فکر اقتصادی هم داشته باشند.

راستگو با اشاره به اینکه دو هزار و 200 کلاس درسی در شهرستان تبریز نیاز به تخریب و بازسازی دارند، توضیح داد: فرمانداری به عنوان نهاد حاکمیتی در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید، با حذف قوانین زائد آماده شناسایی و واگذاری امتیاز تاسیس مدارس غیر دولتی به واجدین شرایط و افراد مستعد در قالب سازمان‌های مردم نهاد می‌باشد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1362547
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی