شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 شناسه خبر: 1362551
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان اعلام کرد:
اعزام 6هزار زائر اولی از قزوین به مشهد مقدس
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان قزوین گفت: تشکیلات آستان قدس تاکنون توانسته است حدود ۶هزار نفر را با هدف این تشکل راهی دیدار ضریح امام رضا(ع) کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ حجت الاسلام علی قابل، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین صبح امروز  به مناسبت افتتاح یکی از دفاتر آستان قدس رضوی در دفتر ریاست نظام مهندسی قزوین اظهار کرد: انسان دارای دو بعد مادی و جسمی و هم بعد معنوی است.


وی با اشاره به فرمایش امام کاظم(ع) که این دنیا محضر علم است و باید برای بعد معنوی هم قدمی بردارید، اذعان کرد: لازم است هر یک از ما به اندازه ای از علوم برای اصلاح قلب خود نیز استفاده کنیم و علمی را بیاموزیم که قلبمان را به سوی خدا هدایت کند.

امام جمعه موقت قزوین در ادامه افزود: همانگونه که در جسم نیز دردهایی بروز می‌دهد، برای روح هم کسالت‌هایی رخ می‌دهد؛ که علم شناخت دردهای روحی همان علمی که امام کاظم(ع) می‌فرماید خودت را به آموزش و شناخت آن ملزم بدان، که آموزش این در جوار امام رضا(ع) حتما جبران می‌شود‌.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان قزوین ابراز کرد: امام رضا می‌فرماید خدا رحمت کند بنده ای را که اوامر ما را زنده و مردم را با آن آشنا  کند، زیرا وقتی مردم به زیبایی کلام ما پی ببرند خود نیز راه ما را دنبال خواهند کرد.

این مسئول با بیان اینکه پیامبر می‌فرماید:" اگر تمام ثروت دنیا را توزیع کنی نمی‌توانید دلی را بدست آورید زیرا اخلاق و روحیات نیک است که مردم جذب می‌شوند،" مطرح کرد: در خانه اهل بیت(ع) مردم زیبایی‌های کلامی و رفتاری را دیده اند و جذب و مشتاق آنها شده اند.

قابل ادامه داد: تصاویر ضریح امام رضا(ع) را که می‌بینیم، همیشه ازدحام جمعیت وجود دارد و این سوال در ذهن به وجود می‌آید که چه کسی این دل‌ها را متوجه این نقطه کرده است؟ که یقینا این معنویت کلام و رفتار خود امام است که این همه اشتیاق و علاقه در بین مردم وجود دارد.

وی گفت: در بین مردم ما، افرادی وجود دارند که حتی یک بار هم نتوانسته اند به زیارت امام رضا(ع) بروند که تشکیلات آستان قدس تاکنون توانسته است حدود ۶هزار نفر را با توجه به اهداف این تشکل، راهی دیدار ضریح امام رضا(ع) کند.

قابل ابراز کرد: طبیعی است کسی که در این راه خدمت می‌کند شایستگی خادمی امام رضا(ع) را پیدا خواهد کند و امیدواریم که اسم ما هم در دفتر خادمیاری این امام ثبت و ضبط شود.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1362551
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0402 sec