شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 شناسه خبر: 1362558
آنچه در جلسه شورای اداری شهرستان لنده گذشت؛
از گلایه امام جمعه نسبت به مدیران پروازی تا موانع رشد توسعه لنده از نگاه فرماندار+تصاویر
دومین جلسه شورای اداری شهرستان لنده امروز در حالی برگزارشد که امام جمعه این شهرستان نسبت به حقوق مردم از مسئولان گلایه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرلنده، امروز در حالی دومین جلسه شورای اداری شهرستان لنده به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه، رئیس دادگستری و سایر اعضای شورای اداری شهرستان در موعد مقرر در سالن جلسات شهرداری لنده حضور یافتند.

در ابتدای این جلسه حسنعلی حسن پور دبیر شورای ادای شهرستان لنده به نقش شوراها در جامعه اشاره کرد.

در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده به عنوان دبیر کمیته پسماند شهرستان به عدم اجرای مصوبات جلسه گذشته مدیریت پسماند شهرستان لنده اشاره کرد وگفت: یکی از مهمترین مواردی که به طور مستقیم با بهداشت عمومی مردم سروکار دارد بحث مدیریت پسماند است.

وی افزود: جمع آوری زباله های شهری ورستایی در مبادی ورودی شهر و روستاها یکی دیگر از مهمترین وظایف شهرداری و دهیاران است که می بایست این مصوبه قبل و بعد از تعطیلات صورت می گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: حصارکشی جایگاه زباله شهرداری، خرید دستگاه لاشه سوزبرای کشتارگاه، پاکسازی محیط روستایی از زباله و کود حیوانی، جمع آوری روزانه زباله ها از مهمترین مصوبات جلسات قبل است که برخی اجرایی و برخی دیگر نیز هنوز اجرایی نشده است.

بعد از صحبت های رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده  مختار مشهدی زاده شهرداری لنده که با پای شکسته در جلسه حضور داشت با قدردانی از اعضای شورای اداری گفت: جمع آوری زباله ها به صورت روزانه انجام می میگیرد و جایگاه دفن زباله در جلوی ترمینال مسافربری نیز در چند روز آینده جابجا خواهدشد.

وی افزود: برخی از دهیاران اقدام به ریختن و آتش زدن زباله در پائین دست کارخانه سنگ شکن حسینی برومند می کنند که این اقدام باید توسط بخشداران تذکر داده شود.

شهردار لنده تصریح کرد: به دنبال واگذاری طرح تفکیک زباله به بخش خصوص هستیم که با این اقدام شاهد تفکیک کامل زباله ها خواهیم بود.

وی تاکیدکرد: در خصوص پسماند و ایجاد سالن سرد کشتارگاه نیز به دلیل جانمایی بد کشتارگاه و احاطه شدن محیط اطراف آن توسط منازل مسکونی هرگونه هزینه کرد غیرمنطقی است و به دنبال مکانی جدید جهت احداث کشتارگاه هستیم.

مشهدی زاده اظهارکرد: دهیاران هم می توانند تا زمان جانمایی مکان جدید زباله های خود را در جایگاه زباله شهرداری تخلیه کنند.

پس از آن دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده گفت: پسماند مهمترین بخش در جمع آوری درست و دفن اصولی زباله ها است که باید در تولید زباله های عفونی کاملا موارد و موازین بهداشتی باید رعایت شود.

وی افزود: کلینیک های خصوصی، درمانگاه ها و مطب های خصوصی باید نسبت به انتقال زباله های عفونی خود به دستگاه زباله سوز در کهگیلویه اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: در زمینه مسائل مربوط به حوزه پسماند نیز باید فرهنگ سازی صورت گیرد.

امراله خانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در ادامه اظهارکرد: کلیه پسماند کلینیک ها، درمانگاه ها، مطب های خصوصی مکلف به انتقال زباله های عفونی خود به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت می باشند که این امر به طور مستمر نیز بررسی و بازرسی می شوند.

در این نیز ذبیح اله محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده با ارائه گزارشی از وضعیت آتش سوزی های سال گذشته گفت: در سال 96بیش از 13مورد آتش سوزی در سطح شهرستان لنده صورت گرفت که 6مورد در بخش مرکزی در سطح21هکتار و 7مورد در بخش موگرمون در سطح 29 هکتار به وقوع پیوست که 3مورد تعمدی و 10مورد دیگر طبیعی بوده است.

وی افزود: از این میزان آتش سوزی ها 8مورد در ساعات غیراداری بود و که از 13آتش سوزی 6مورد با همکاری ستاد مدیریت بحران اطفا و مابقی توسط نیروهای مردمی و کارکنان اداره منابع طبیعی صورت گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: نکته جالب اینجا است که از13مورد آتش سوزی 7مورد در خردادماه صورت گرفته است و مابقی در سایر ماه های سال.

محمدی اظهارکرد: با فرهنگ سازی های صورت گرفته و برگزاری جلسات آموزشی در روستاها امیدواریم امسال شاهد کاهش میزان آتش سوزی ها نسبت به سال گذشته باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: با هماهنگی های صورت گرفته با استان سه دستگاه دمنده ضداطفای حریق خریداری و به زودی به شهرستان تحویل داده خواهد شد.

عادل مرادی بخشدار مرکزی لنده در ادامه نیز از آمادگی تمام دهیاران و شوراهای اسلامی با بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده خبرداد.

وی افزود: همه دستگاه ها از امروز به دنبال گرفتن تخصیص پروژوه های خود باشند و با اولویت بندی برای پروژه های جدید ردیف اعتباری در نظر بگیرند.

در ادامه نیز حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده گفت: سلامت در کار و مسئولیت مهمترین اقدامی است که در حوزه ی کاری همه مسئولان باید جاری و ساری باشد.

وی افزود: سلات در مسئولیت باعث اعتماد عمومی مردم به آن مسئول و دستگاه مسئولیتی آن مدیر خواهدشد.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: استقرار مسئولان در سطح شهرستان باعث کاهش هزینه سوخت خودروهای دولتی و آشنایی بیشتر مسئولان با وضعیت موجود شهرستان خواهدشد.

وی تاکیدکرد: به طور مثال اگر برق شهر قطع شود و مسئول اداره برق در شهرستان باشد می توانید سریعتر مشکل را پیگیری نماید تا اینکه بخواهد از دهدشت به لنده بیایید.

محمودی اصل اظهارکرد: استانداری و فرمانداری ها برابر بخشنامه ارسالی وزرات کشور باید با این موضوعات برخورد نماییند تا اعتماد عمومی مردم به مسئولان خدشه دار نشود.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: همکاری با بنیاد مستضعفان که با حضور خود و افتتاح بانک سینا زمینه سازی رشد و تحول بزرگی در در راه توسعه و پیشرفت شهرستان لنده می خواهد بردارد مهم و ضروروی است.

وی تاکیدکرد: هیئت های ورزشی شهرستان لنده دارای مشکلات عدیده ای هستند که لازم است اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده نسبت به افزایش هزینه های آنان همکاری و حمایت لازم را داشته باشند.

محمودی اصل در ادامه نیز به مشکلات شهروندان شهرک فجر لنده و کمبود آب شرب در این شهرک اشاره کرد وگفت: متاسفانه چندین سال است که مشکلات شهروندان در شهرک فجر برای تامین آب شرب همچنان باقی است و لازم است مسئولان شرکت آب و فاضلاب این مشکل را همانند مشکل شهرک شهید رجایی در کمترین زمان ممکن رفع نمایند.

در ادامه نیز دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده با قدردانی از نصایح امام جمعه شهرستان لنده گفت: ایرا در طول تاریخ نشان داد اگر هرهزار سال یک بار خاکستر شویم ولی دوباره رویش پیدا می کنیم و دوباره ایران را می سازیم.

وی افزود: با خروج امریکا از برجام بازهم می توانیم با اتکا به فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و با خود اتکایی و اقتصاد درون و با مشارکت همگانی می توان ایرانی بهتر را بسازیم.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: مهمترین موانع سد راه پیشرفت شهرستان لنده موازی کاری ادارات با همدیگر، برورکراسی اداری، معرضات اجتماعی، عناصر فرهنگی توسعه ستیز، بحث ناامیدی و القای آن به جامعه، پایین بودن فرهنگ کار، عدم استفاده از تجربیات سایر شهرستان ها و استان ها است.

وی در ادامه به خلاقیت و نوآوری را یکی از مهمترین شاکله های مدیریتی مدیران دانست و گفت: مدیران باید به سمت نوآوری و خلاقیت حرکت کنند تا آثار این خلاقیت را در بستر جامعه بتوان مشاهده کرد.

کریمی نژاد اظهارکرد: هرزمانی که به پرورش فکری کودکانمان اهمیت دادیم آن وقت است که می توان برای آینده برنامه ریزی کرد.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: از کمک خیرین در جهت عمران و آبادانی شهرستان استفاده کنید و با بنیاد مستضعفان همکاری نمایید تا این پیشرفت به بالاترین حد خود برسد.

وی تاکیدکرد: مسئله آب شرب شهروندان در شهرک فجر، آتش سوزی های غیرقابل پیش بینی، و مشکلات عشایر از جمله مواردی هستند که باید مدیران نسبت به رفع و پیگیری آنان هرچه سریعتر اقدام نمایند.

 درپایان این نشست نیز از روسای اداراتی که بیشترین همکاری را با ستاد خدمات سفر شهرستان لنده در نوروز 97داشتند تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

 

http://dana.ir/1362558
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی