شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:29 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 شناسه خبر: 1362626
انتقاد تند اردوغان از رژیم صهیونیستی؛
هر کاری بکنید بیت المقدس پایتخت فلسطین است/ ترکیه در کنار دولت و ملت دوست و برادر فلسطین خواهد بود
آمریکا با این اقدام خود (انتقال سفارت به بیت المقدس) که به هیچ عنوان با انسانیت، حق، عدالت و شعور همخوانی ندارد، تمام تصمیمات سازمان ملل متحد و حتی توافقات خود را نیز نقض کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج،  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به انگلیس سفر کرده است با حضور در انجمن TURKEN لندن در ضیافتی که برای وی برگزار شده بود شرکت کرد و در سخنرانی خود با انتقاد تند از رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا در خصوص تبدیل بیت المقدس به پایتخت اسرائیل عنوان کرد:

" انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس در واقع رفتاری است که اساسی ترین اصول حقوق بین المللی، اراده جامعه بین المللی و واقعیت های اجتماعی و تاریخی را نادیده می گیرد. آمریکا با این اقدامی که به هیچ عنوان با انسانیت، حق، عدالت و شعور همخوانی ندارد، تمام تصمیمات سازمان ملل متحد و حتی توافقات خود را نیز نقض کرده است."

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: می خواهند بیت المقدس را به پایتخت اسرائیل تبدیل کنند. هر کاری که می خواهید انجام دهید. 128 کشور عقیده و دیدگاه خود را اعلام کرده اند. بیت المقدس پایتخت فلسطین است. ترکیه همواره در کنار دولت و ملت دوست و برادر فلسطین خواهد بود. در این مبارزه برحق برادران فلسطینی به هیچ عنوان آنان را تنها نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1362626
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی