شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 09:15 منتشر شده در مورخ: 1397/02/25 شناسه خبر: 1362832
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد خواستار شد؛
معرفی شایعه سازان و سوء استفاده گران زلزله های اخیر در رسانه ملی/ دستگاه های قضایی و انتظامی با نهایت اقتدار جلوی سودجویان بایستند
بدون شک امنیت روانی و آسایش صدها هزار نفر از مردم استان، برعدم معرفی چند نفر دله دزد و مغرض ارجح خواهد بود. و در عین حال از مردم استان خصوصا مردم شهرستان های بویراحمد و دنا انتظار است نسبت به معرفی شایعه سازان هرنوع شایعه بی اساس به دستگاه های قضایی و امنیتی درنگ و دریغ ننمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجوبی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کهگیلویه و بویراحمد در بیانه ای از مسئولین قضایی و امنیتی می خواهیم تا شایعه سازان و سوء استفاده کنندگان در زلزله یاسوج را از طریق رسانه ی ملی به مردم معرفی و به اشد مجازات برسانند.


بیش از ده روز است که نه بر اثر زلزله طبیعی بلکه به دلیل بازار شایعات ،ندانم کاری ها ،خلاء های مدیریتی و اطلاع رسانی ،مصاحبه های بعضا ناهماهنگ ،عدم تدابیر مناسب و عدم برخورد قاطعانه و بازدارنده با شایعه سازان و گران فروشان و در یک کلام سوء استفاده کنندگان شهر یاسوج و شهرهای گرفتار حوادث اخیر با یک زلزله روحی و روانی، حالت غیر عادی به خود گرفته است و شهروندان یاسوجی و حومه در یک اضطراب غیرواقعی به سر می برند .


اگر چه مسئولین محترم اقدامات و تدابیری را اندیشیده و اقدام کردند و در این خصوص خدماتی هم ارائه گردید، از جمله جمعیت هلال احمر که از زمان حادثه سقوط هواپیما تاکنون به طور مداوم در حال  فعالیت هستد ،و صد البته که زحمات این عزیزان  جای تشکر و قدردانی دارد، اما همه اقدامات و خدمات مسئولین امر متاسفانه تحت شعاع شایعه سازی  عده ای جاهل ،سودجو و از خدا بی خبر قرار گرفته و هر لحظه بر این شایعات و اضطراب سازی مردم، خواسته و ناخواسته نیز افزوده و هر آن سوژه ی جدیدی و استرس جدیدی را وارد می نمایند.

عده ای نادانسته ،ولی عده ای دانسته و به هدف سوداگری در بازار چادر و لاستیک فروشی و یا عده ای که در کمین سرقت خانه ها و اموال مردم گریزان از زلزله در پارک ها و کوچه ها به سر می برند به این شایعات دامن می زنند. و تعجب و تاسف بارتر اینکه اکنون جماعت دیگری با شایعه علیه نهادهای امنیتی و انقلابی قصد دارند از آب گل آلود ماهی بگیرند.


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان به نمایندگی از جمع قابل توجهی از دانشجویان که خود قربانی این شایعه سازی ها واقع شده اند  به جد از دستگاه های نظارتی، قضایی و امنیتی، نظامی و انتظامی استان می خواهد تا بدون اغماض و با نهایت اقتدار و اعمال قانون، نسبت به دستگیری و برخورد جدی و معرفی چنین افراد و اشخاصی از طریق رسانه ها و حتی صداو سیما به مردم اقدام نمایند.

شایعه سازان در فضای مجازی و حقیقی جولان می دهند و مع الاسف تاکنون یا برخوردی نشده و یا اطلاع رسانی نشده است . در این خصوص با شجاعت و اقتداری که در دستگاه قضایی و داد ستانی مرکز استان سراغ داریم توقع ما بیشتر از سایرین است .

بدون شک امنیت روانی و آسایش صدها هزار نفر از مردم استان، برعدم معرفی چند نفر دله دزد و مغرض ارجح خواهد بود. و در عین حال از مردم استان خصوصا مردم شهرستان های بویراحمد و دنا انتظار است نسبت به معرفی شایعه سازان  هرنوع شایعه بی اساس به دستگاه های قضایی و امنیتی درنگ و دریغ ننمایند.


ضمن تشکر از زحمات مسئولین امر و ستاد بحران استان و شهرستان ها می خواهیم تا با اطلاع رسانی دقیق و اقدامات کارشناسانه و حضور در رسانه استانی و طرح کارشناسی مسئله زلزله و پس لرزه های آن که امری طبیعی و تجربه شده است اقدام و خود نسبت به توصیه های امدادی مردم اقدام نمایند تا دست سوء استفاده کنندگان  را در چنین رخ داد های کوتاه نمایید.

بدون شک در چنین مواردی آرامش روانی خانواده ها و آحاد مردم می تواند در تقلیل صدمات و خسارت بسیار موثر باشد .


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجوبی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کهگیلویه و بویراحمد

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1362832
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی