شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1397/02/25 شناسه خبر: 1363056
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد:
دستاوردهای وزارت علوم شبکه محور اطلاع رسانی شود
وزیر علوم تحقیقات و فناوری ضمن تأکید بر لزوم اطلاع رسانی شبکه ای گفت: لازم است در مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شبکه روابط عمومی ها و اطلاع رسانی شکل بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع،دکتر منصور غلامی امروز در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاهها، مراکز پژوهشی و فناوری وزارت علوم, تحقیقات و فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان اظهار کرد: روابط عمومی ها نقش عمده ای در اطلاع رسانی دارند بنابراین باید در حوزه تولید خبر به منبعی موثق تبدیل شوند و مرجعی در باب کنترل صحت اخبار در حوزه های مختلف قرار گیرند.

 

وی افزود: هم جایگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هم انتظاراتی که از این مجموعه میرود بسیار ارزشمند است و نوآوری و فناوری و پژوهش در حوزه علوم بسیار مورد تاکید است به همین علت بهره مندی از ظرفیت روابط عمومی نقش مهمی در تحقق انتظارات و اتصال این دو حوزه بهدهم دارند.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تأکید بر این امر که استفاده از فناوری های جدید در عرصه اطلاع رسانی بسیار حائز اهمیت است گفت: کانالهای اطلاع رسانی به ویژه در خانواده علوم و پژوهش باید حفظ و تقویت شود تا افراد این مجموعه حتی در صورت ترک سایر کانالها بر حفظ این راه اطلاع رسانی با ما مداوت داشته باشند.

 

وی عنوان کرد: من در تقویت حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی توصیه بر استفاده از جوانان دارم در عین حال اهمیت روابط عمومی باید برای رئیس و هیئت رئیسه هر مجموعه جا انداخته شود که این از هنر روابط عمومی است.

 

غلامی با بیان اینکه دانشگاهها و مراکز علمی تحقیقاتی دستاوردهای بسیاری دارند که باید با کار کارشناسی و درجه اهمیت منتشر شوند گفت: سطح انتشار و تکنولوژی انتشار نیز باید در این موضوع مورد توجه باشد.

 

وی همچنین بر اعلام دستاوردهای وزارت علوم در ابعاد کلان و شبکه محور تأکید و تبیین کرد: فعالیت چندهزار شرکت دانش بنیان در سراسر کشور و کلیه دستاوردهای علمی و پژوهشی از جمله رویکردهایی است که باید مورد اطلاع رسانی قرار گیرند.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه باید شبکه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان در وزارت علوم ایجاد شود خاطرنشان کرد: دانشگاهها و دانشجویان ظرفیت مهمی در وزارت علوم هستند که هیچ مجموعه ای این میزان تخصص و توانمندی را دراختیار ندارد بنابراین باید مورد استفاده قرار گیرند و البته همکاری نزدیک با واحدهای فرهنگی دانشگاه بر استفاده از این ظرفیت کمک خواهد کرد.

 

وی در پایان تأکید کرد: توسعه پارکها و مراکز رشد در دستور کار وزارت علوم قرار دارد و اثرگذاری در جامعه بر این اساس مورد تأکید است همچنین در تبدیل علم به فناوری و کار و قوت باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

 

غلامی افزود: امید است حاصل این نشستها، کار کارشناسی و تخصصی باشد و از این نشستها خارج نشویم مگر اینکه شبکه ای شکل گرفته باشد و نقاط ضعف و قوت شبکه را شناسایی و تقویت کنیم.

 

در ادامه علیرضا عبداللهی نژاد سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: ما در عصری به سر میبریم که به گواه بسیاری از دانشمندان، عصر تحرکات اطلاعاتی است زیرا اساس و بنیان زندگی انسانها بر مبنای اطلاعات و ارتباطات بنا نهاده شده است،

 

وی ضمن تأکید بر این که در این شرایط، مسوولیت روابط عمومی ها به عنوان چشم بیدار و وجدان آگاه دستگاهها بسیار اثر گذار است عنوان کرد: باید از چارچوبهای کلیشه ای و سنتی در عرصه روابط عمومی فاصله گرفته و بر استفاده از ابزارها و فنون جدید در این حوزه تأکید کنیم.

 

سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم بیان کرد: نشست هم اندیشی روابط عمومی ها پس از چندسال وقفه مجددا برگزار شده و در کنار آن جلسات فصلی را با مدیران مناطق دهگانه خواهیم داشت تا پویایی را در این عرصه رقم بزنیم.

 

عبداللهی نژاد بر لزوم بازآرایی در عرصه ارتباطات فناورانه تأکید و تبیین کرد: تفکیک روابط عمومی از حوزه ریاست از جمله ضروریات و مطالبات مورد تاکید است چراکه نمیتوان اهداف هردو حوزه را توأمان پیش برد.

 

وی تأکید کرد : چابک سازی و حرفه ای گرایی در عرصه روابط عمومی باید مدنظر قرار گیرد و در افقی کوتاه به این هدف برسیم که این مهم نیازمند برنامه ریزی و رسیدگی است.

 

سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تخصیص بودجه مستقل به حوزه روابط عمومی را از جمله دغدغه های روابط عمومی ها برشمرد و افزود: هم افزایی و هم گرایی در قالب این مسؤولیت باید با برگزاری جشنواره های استانی، معرفی رسانه های برتر و برنامه هایی از این دست پیگیری شود.

علی مالمیر مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز اظهار کرد: ۱۰درصدGDP دنیا به گردشگری اختصاص دارد و ۷ درصد صادرات نیز به درآمدهای صنعت گردشگری وابسته است، همچنین همراستایی با محیط زیست و حامی فرهنگ بودن از دیگر مزیتهای حوزه گردشگری است.

 

وی با بیان اینکه در حوزه دولت و حاکمیت از مهمترین موضوعات مورد تاکید "اشتغال" است گفت: رشد اقتصادی در سند چشم انداز ۸ درصد است که از دغدغه هایی است که به آن نرسیده ایم در حالی که توجه به حوزه گردشگری میتواند این خلا را جبران نماید.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: تأکید بر صادرات غیر نفتی و ضرورت توزیع جمعیت بر درآمد و غنای فرهنگی کشور از جمله محورهای مورد تأکید در حاکمیت است که توجه به حوزه گردشگری سهم عمده ای در تحقق آن دارد.

 

وی افزود: سال گذشته همدان میزبان هفدهمین کنوانسیون گردشگری بود که با تبلیغات سویی که علیه کشور بود و شایستگی که استان در این میزبانی نشان داد تعجب میهمانان برانگیخته شد.

 

مالمیر متذکر شد:جاذبه های طبیعی و میراث ۴ فصل و امنیت حاکم بر کشور ما نمایانگر نقاط قوت کشور ما هستند که بر اساس همین نقاط میتوان، گردشگری را محور توسعه قرار داد .

 

وی تصریح کرد: گردشگری تاریخی و سلامت و ادبی از جمله امتیازات گردشگری استان همدان است و امسال دانشگاهD8 هم مزید بر علت شده تا دانشجویانی را به عنوان سفیران فرهنگی به کشورهای دیگر صادر کنیم.

 

وی با بیان اینکه استان همدان در سال۲۰۱۸ هم به عنوان اولین مجمع آسیایی و هم نشست جهانی گردشگری میزبان میهامانانی ازکشورهای متعدد خواهد بود تبیین کرد: رویدادهای مذکور اگرچه در همدان برگزار میشوند اما موضوعی ملی است و بازتاب رسانه ای آن بسیار حائز اهمیت است که نقش روابط عمومی ها در این موضوع برجسته تر است.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1363056
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی