شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:17 منتشر شده در مورخ: 1397/02/26 شناسه خبر: 1363637
استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست زنان کارآفرین؛
پول‌های سرگردان موسسات غیرمجاز عامل اصلی افزایش قیمت دلار و سکه/ پایان‌نامه‌های غیرکاربردی دانشگاه‌های ایران برای دنیا تولید مقاله می‌کند
خدابخش گفت: پول‌های سرگردانی که بعد از بسته شدن موسسات مالی غیرمجاز به مردم برگردانده شد دلیل اصلی آشفتگی بازار سکه و ارز بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در نشست زنان کارآفرین استان در توصیه به کارآفرینانی که محصولات صادراتی دارند،اظهار داشت: تولیدکنندگانی که محصولاتشان به خارج از کشور صادر می‌شود به جای دریافت وام‌های داخلی با نرخ بهره 18 درصد، وام پنج درصد از صندوق توسعه ملی بگیرند و اگر در این خصوص هم مشکلی دارند به ما مراجعه کنند.

وی با اشاره به ظرفیت بازار مسکو برای صادرات محصولات کشاورزی عنوان کرد: مسکو بازار بسیار خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی ماست؛ زیرا اتحادیه اروپا صادرات مواد غذایی به مسکو را تحریم کرده است، البته استانداردهای غذایی آنان بالاست و باید از نظر کیفی به استاندارهای آنان برسیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: فرصت تاریخی که هم اکنون در مسکو وجود دارد تنها نیاز به بازاریابی تجاری دارد تا با انجام مکاتبات و یافتن برخی شرکت‌ها، تولیدات کشاورزی را به کشورهای همسایه صادر کنند.

وی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان به جای دغدغه استخدام به فروش ایده‌های کاربردی باید بپردازند، تاکید کرد: حضور در واحدهای تولیدی، پیدا کردن گلوگاه‌ها و رفع آن گلوگاه‌ها اصلی ترین کار مهندسان می‌باشد و تولیدکنندگان حاضرند برای تنها 20 درصد افزایش تولید مبالغ بالایی پرداخت کنند.

خدابخش در واکنش به گلایه یکی از نخبگان در خصوص فرار مغزها تصریح کرد: در خصوص فرار مغزها، دولت آمریکا کسی را استخدام نمی‌کند بلکه این نخبگان در بخش خصوصی مشغول به فعالیت هستند پس این نخبگان باید به جای دغدغه استخدام دغدغه فروش ایده‌هایشان را در ایران داشته باشند.

وی تاکید کرد: باید دو نوع تعامل فروش تکنولوژی و مشارکت در میان تولیدکنندگان و نخبگان وجود داشته باشد، اگر صنعت شما بیش از سود بانکی سود داشته باشد سرمایه گذار تمایل خواهد داشت تا به جای بانک سرمایه‌اش را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد.

این مقام مسئول در خصوص سودآوری صنایع تبدیلی نیز توضیح داد: امروز گل محمدی در تبریز کیلویی ۲۰۰ هزار تومان است در حالیکه یک لیتر اسانس این گل ۸۰ میلیون تومان ارزش دارد و یا همان زعفران ما که به راحتی در غذاها استفاده می‌کنیم ارزش بسیار بالاتری از این مبلغ فروشش دارد.

وی گفت: ایران از کشورهای پرمصرف لوازم آرایشی در دنیاست، وجود چنین بازاری زمینه کار را برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته شیمی ما فراهم می‌کند که می‌توانند با ورود به این بازار علاوه بر اشتغالزایی و جلوگیری از ورود لوازم آرایشی خارجی از خروج ارز جلوگیری کنند.

خدابخش با انتقاد از وضعیت پایان‌نامه‌های دانشجویی تاکید کرد: اگر پایان نامه‌ها به سوی کاربردی شدن سوق داده شوند کشور نجات پیدا خواهد کرد اما پایان‌نامه‌های صرفا علمی چنین توانایی ندارد و تنها برای دنیا مقاله تولید می‌کنیم.

وی با اشاره به مازاد نیرو در شهرداری‌ها اظهار داشت: امروز فارغ‌التحصیلان ما برای کار به ما مراجعه می‌کنند تا آنها را به شهرداری معرفی کنیم در حالیکه شهرداری هشت هزار نفر نیروی اضافی دارد و ما نمی‌توانیم پنج هزار نفر دیگر به آن اضافه کنیم.

استاندار زنان موفق و کارآفرین را الگوی جامعه دانست و تصریح کرد: دولت وظیفه کمک برای زمین و تسهیلات ارزانقیمت به این کارآفرینان را دارد و ما نیز در این راستا به شما کمک خواهیم کرد.

وی خاطرنشان ساخت: اگر پول را به چرخه تولید هدایت کنیم نه کسی دلار و سکه می‌خرد و نه چنین بازار آشفته‌ای به وجود می‌آید، وقتی پول سرگردان باشد مردم برای حفظ قدرت پول به این سمت می‌روند، پول‌های سرگردان موسسات غیرمجازی که جمع آوری شدند به هر طرف که هدایت شود قیمت آن کالا را چند برابر می‌کنند به همین دلیل بهترین راه‌حل این است که پول را به سمت تولید هدایت کنیم.

انتهای پیام/

 
 
  •  

 

http://dana.ir/1363637
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی