شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 16:31 منتشر شده در مورخ: 1397/02/26 شناسه خبر: 1363648
مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره حواشی دیدار این تیم مقابل استقلال توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید الهویی درباره بازی تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن اصفهان در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که با شکست ۳ بر یک ذوب‌آهن و حذف این تیم اصفهانی از مسابقات همراه بود، اظهار داشت:

هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت، مسابقه از لحاظ فنی کیفیت بالایی داشت و برخلاف کارشناسی برخی از دوستان، ذوب‌آهن از ۴ نیمه این دو بازی فقط یک نیمه را از دست داد که آن نیمه نخست بازی رفت در اصفهان بود و بازی در ۳ نیمه دیگر در اختیار ذوب‌آهن بود.

وی با اشاره به عملکرد استقلال ادامه داد:

استقلال در ورزشگاه آزادی این استراتژی را انتخاب کرده بود که در ضدحملات و ارسال توپ‌های بلند، فقط از مهارت‌های تیام استفاده کند. دو تیم در این بازی موقعیت‌های خوبی داشتند، اما استقلالی‌ها از موقعیت‌های‌شان بهتر استفاده کردند و به هدفشان که صعود به یک چهارم بود رسیدند.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن راجع به عملکرد داور این مسابقه تصریح کرد:شما می‌دانید که بعضی از عوامل و متغیر‌ها در اختیار کادرفنی تیم‌ها نیست. یکی از این موارد بحث داوری است. داوری این بازی پائین‌تر از سطح یک بازی بین‌المللی آن هم در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا بود. از خطای تیام روی فخر‌الدینی در لحظات ابتدایی بازی گرفته تا اتفاقات دیگر که تا پایان بازی رخ داد. نمی‌دانم پشت‌پرده چه اتفاقاتی رخ می‌دهد که این داوران برای این بازی‌ها انتخاب می‌شوند. آن هم با این اشتباهات بزرگ که نتایج را عوض می‌کند.

الهویی درخصوص حواشی این بازی و درگیری‌هایی که بین نیمکت دو تیم در طول بازی رخ می‌داد، عنوان کرد:

نمی‌خواهم خیلی به عقب برگردم، اما بخشی از این موضوعات به بازی رفت بر می‌گردد. کادر فنی هر دوتیم حق دارند بنا بر اتفاقاتی که در جریان بازی رخ می‌دهد به داور اعتراض کنند، اما در بازی رفت مشکل بزرگی که وجود داشت این بود که کادر فنی استقلال این حق را در خودش می‌دید که به داور اعتراض کند، اما زمانی که ما اعتراض می‌کردیم، آن‌ها شروع به بی‌احترامی و اهانت به نیمکت ما می‌کردند.

«در بین دو نیمه نیز زمانی که قلعه‌نویی با داور صحبت می‌کرد، شفر شروع به بی احترامی کرد» وی با بیان این جمله یادآور شد:

در بازی رفت و در بین نیمه من از شفر خواستم که به نیمکت ما کاری نداشته باشد و اگر حرفی دارد به داور بزند و اگر ماهم حرفی داریم به داور بزنیم، اما انگار یکی از استراتژی‌های ایشان این است که در جریان بازی حاشیه درست کند و تمرکز تیم حرف را به هم بریزد. به هرحال این اتفاقات در فوتبال طبیعی است و هر آدمی بر اساس ادبیات و فرهنگی که در آن رشد کرده از برخی کلمات استفاده می‌کند.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن افزود:چه دوستان ایرانی و چه غیر ایرانی نیمکت استقلال بر اساس فرهنگ‌شان از واژه‌هایی استفاده می‌کردند که البته باید از هرکسی اندازه فرهنگ‌اش انتظار داشت. ما با شناختی که از فرهنگ برخی بعضی از دوستان داشتیم، از حرف‌هایی که می‌زدند خیلی دلخور نشدیم.

الهویی همچنین درباره اعلام فهرست تیم ملی قبل از این بازی که باعث ایجاد بحث و جدل بین کی‌روش و قلعه‌نویی شده بود، خاطرنشان کرد:

با این اتفاق قلعه‌نویی و آذری سعی کردند، ترکش‌های این رفتار غیر حرفه‌ای را به حداقل برسانند. موضوعی که رخ داد فقط مربوط به تیم ما نمی‌شد و این حرکت به این شکل کار درست و حرفه‌ای نبود آن هم زمانی که نمایندگان کشور در عرصه بین‌المللی باید به میدان بروند و یک سری بازیکنان‌شان برای خودشان این شانس را قائل هستند تا به تیم ملی راه پیدا کنند.

وی اشاره کرد:حرف کی‌روش که باید در زمانی مشخص لیست تیم ملی به فیفا ارسال می‌شود، درست است، اما توقع این بود که حداقل لیست را با ۲۴ ساعت تاخیر رسانه‌ای می‌کردند تا بازیکنانی که در آسیا باید به میدان بروند با تمرکز بیشتری بازی می‌کردند. به شخصه من سعی می‌کنم نسبت به این اتفاق خوش‌بین باشم و این طور فکر کنم که هیچ دشمنی و کینه‌ای از سوی آقایان تیم ملی وجود نداشته است. امیدوارم که همین‌طور باشد.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درخصوص اینکه قلعه‌نویی قصد دارد فصل بعد در چه تیمی حضور داشته باشد، گفت:

نکته‌ای که وجود دارد این است که آدم‌های بزرگ همیشه اهداف بزرگی دارند. قلعه‌نویی در هر تیمی که باشد اهداف بزرگی را برای خودش متصور می‌شود و همیشه به دنبال پیروزی است. این هدف امکانات و شرایط خاص خودش را می‌خواهد. اولویت ایشان ادامه همکاری با باشگاه ذوب‌آهن است، اما به شرطی که امکانات و زیرساخت‌ها نیز فراهم باشد. ذوب‌آهن به عنوان یک تیم قدیمی و ریشه دار اگر قرار است فصل آینده با استقلال، پرسپولیس و حتی سپاهان رقابت کند باید امکانات لازم برایش فراهم شود که البته آذری و هیئت مدیره باشگاه نیز موافق همین موضوع بوده‌اند.

الهویی درباره رقابت رشید مظاهری با سایر دروازه‌بانان تیم ملی برای قرار گرفتن در چارچوب تیم ملی، اظهار داشت:مظاهری در تیم ملی کار بسیار سختی دارد، اما با توجه به اینکه یک‌سال با او کار کرده ام می‌دانم که رشید با کیفیت‌ترین دروازه‌بان لیگ و ایران است. البته باید در این باره کی‌روش و مربیان تیم ملی تصمیم بگیرند، اما اگر به عملکرد، مظاهری، بیرانوند و حسینی مخصوصاً در بازی‌های بین‌المللی منصفانه دقت کنیم، رشید شایسته‌ترین فرد برای ایستادن در درون دروازه تیم ملی در جام جهانی است.

منبع: تسنیم

http://dana.ir/1363648
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی