شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1397/02/27 شناسه خبر: 1363836
حاجی بابایی:
برای پتروشیمی ابن سینا چکار باید میکردیم که نکردیم؟!/استاندار پیگیری کند سرمایه گذار علاقه ای به تکمیل ندارد، خلع ید کند
نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه برای مرتفع شدن مشکلات سرمایه گذاران پتروشیمی ابن سینا به دری زده ایم، گفت: اینان کم لطفی می کنند و درصورت عدم همکاری استاندار آنان را خلع ید کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگوبا خبرنگار نافعگفت: در خصوص بلاتکلیف بودن پتروشیمی ابن سینا گفت:این پروژه در سفر مقام معظم رهبری به همدان در سال 84 مصوب شده و از آن سال تاکنون در ردیف ملی بودجه قرار دارد.

وی ادامه داد: یک خط لوله اتیلن 13 الی 14 پتروشیمی از عسلویه، کرمانشاه، کنگاور، میاندوآب تاجنوب را تحت پوشش قرار می دهد و از کنگاور تا همدان هم یک خط لوله گاز اتیلن کشیده می شود که خوراک این پتروشیمی است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: این پتروشیمی مصوبه سفر رهبری به همدان است و هرسال نیز بودجه ملی به آن تخصیص می یابد.

وی گفت: سرمایه گذاران این پروژه ابهاماتی داشتند که با وزیر نفت جلسه ای برگزار کردیم و وی قول مساعد به منظور مرتفع شدن مشکلات داد؛ سرمایه گذران بحثشان این بود وزیر نفت تعهد کند که خط لوله برای این پروژه کشیده می شود که وزیر هم در پاسخ به این درخواست اعلام کرد درصورتی که 50 درصد از کار پیش برود کار خط لوله را آغاز می کند البته باید در این زمینه گفت که ایجاد خط لوله مصوب قانون و مجلس است و چه تعهدی بالاتر از قانون مجلس؟!

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: بنده نمی دانم چه دستی پشت پرده است که این سرمایه گذاران یک مقدار کند اقدام کرده و ابهام ایجاد می کنند و البته کم لطفی می کنند.

وی ادامه داد: این سرمایه گذاران مشکل دیگری طرح کردند که در این زمینه هم با وزیر اقتصاد جلسه ای را برگزار و در مرتفع کردن آن تلاش کردیم؛ اما نمیدانم چکار باید می کردیم که نکردیم؟!

نماینده مردم همدان در مجلس اذعان داشت: بنده به استاندار هم گفته ام که اگر این سرمایه گذاران تمایلی برای تکمیل کار ندارند خلع ید شوند تاکار به افراد دیگری سپرده شود.

وی پتروشیمی ابن سینا را مشکل اساسی این منطقه خواند و افزود: این سرمایه گذاران باید قدر سرمایه خود را بدانند و نگذارند وقتشان تلف شود و دچار مشکلات روزمره کشور چون گرانی قیمتها شود و هرچه زودتر با راه اندازی آن سود ببرند و راه اندازی دیرهنگام تنها به ضرر آنان خواهد بود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1363836
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی